Aktuali informacija gyventojams gaunantiems būsto šildymo kompensacijas
Dalyvaujant daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, nepasiturintiems gyventojams, turintiems teisę į kompensacijas už šildymą (pagal LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą), valstybė padengia visas projekto parengimo, statybos techninės priežiūros išlaidas, kredito draudimo įmokas, taip pat patį kreditą ir palūkanas 100 procentų. Butų savininkai, kurie turi teisę į šildymo išlaidų kompensaciją, norėdami, kad teisė į šildymo išlaidų kompensaciją išliktų, privalo dalyvauti ir balsuoti už namo atnaujinimą (modernizavimą).
Jeigu buto savininkas, kuris turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, nedalyvavo susirinkime svarstant ir priimant sprendimą dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo ar atsisakė dalyvauti įgyvendinant šį projektą ir dėl šių asmenų veiksmų (neveikimo) daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas nebuvo pradėtas įgyvendinti, nuo kito mėnesio buto savininkui šildymo išlaidų kompensacija mažinama 50 procentų, o nuo kito šildymo sezono būsto šildymo išlaidų kompensacija neskiriama, bet ne ilgiau kaip 3 metų šildymo sezonus nuo šių aplinkybių atsiradimo.
Kadangi bus organizuojami nauji susirinkimai dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo), tai butų savininkai, kurie turi teisę į šildymo išlaidų kompensaciją, ir dalyvavo ankstesniuose susirinkimuose bei balsavo už namo atnaujinimą (modernizavimą), turi vėl dalyvauti susirinkimuose ir balsuoti už namo atnaujinimą (modernizavimą), jei nori, kad teisė į šildymo išlaidų kompensaciją išliktų. Po naujo susirinkimo ankstesnės pažymos apie gyventojų dalyvavimą priimant sprendimą atnaujinti (modernizuoti) daugiabutį gyvenamąjį namą negalios.
Susiklosčius nepalankioms aplinkybėms ir vienam iš šeimos narių netekus darbo, būsto atnaujinimo paskolos ir palūkanų įmokas taip pat kompensuos valstybė, net jeigu šeima gyvens jau modernizuojamame ar ką tik atnaujintame name. Svarbiausia sąlyga – šeimai turi būti suteikta teisė į kompensaciją už šildymą.
Daugiau informacijos apie paramą rasite čia.
Komentarai (9)
Susijusios naujienos
-
EIB ir Šiaulių bankas atnaujino paramą miestų finansavimui Lietuvoje 2016-06-02
Tęsdami ilgametį bendradarbiavimą, AB Šiaulių bankas ir Europos investicijų bankas (EIB) pasirašė dvi naujas sutartis dėl papildomų 110 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo daugiabučiams namams renovuoti ir atnaujinti. 70 mln. eurų iš šios sumos skiria Šiaulių bankas.
-
Medžiagų, naudojamų renovacijai, degumas 2016-06-01
Pastaruoju metu, atliekant renovacijos medžiagų parinkimą, vėl tampa aktuali problema, kokių savybių medžiagas pasirinkti šiems darbams. Ypatingai svarbu pasirinkimo metu yra atsižvelgti į medžiagų degumo charakteristikas.
Šios charakteristikos yra labai aktualios, nes namo apšiltinimo darbams yra naudojamos termoizoliacinės medžiagos, kurių sluoksnio storis yra pakankamai didelis, o fasadinių apdailos medžiagų plotai – milžiniški.
-
Daugiabučių modernizavimo procese svarbus vaidmuo gyventojams 2016-05-30
Patikslinus statybos techninį reglamentą (STR) „Statinio projektavimas“, nuo šiol senų daugiabučių gyventojai, nutarusieji renovuoti savo būstą, galės patys aktyviai dalyvauti rengiant ne tik namo modernizavimo investicijų planą, bet ir techninį darbo projektą – spręsti, ar jiems priimtinos projektuotojų siūlomos priemonės namui šiltinti, jo išvaizdai gražinti ir pan.
-
Švenčionyse atgimė sovietinių „chruščiovkų“ kvartalas 2015-10-06
Pačiame Švenčionių centre, tarp Mažosios ir A.Rymo gatvių, prieš pusę amžiaus statyti 11 daugiabučių po modernizacijos neatpažįstamai atjaunėjo. Atnaujinti fasadai, estetiška bei jauki aplinka su sporto aikštynu suteikė gyventojams pagrindą džiaugtis namais, kuriuose jie gyvena.