Daugiabučių modernizavimo procese svarbus vaidmuo gyventojams

Patikslinus statybos techninį reglamentą (STR) „Statinio projektavimas“, nuo šiol senų daugiabučių gyventojai, nutarusieji renovuoti savo būstą, galės patys aktyviai dalyvauti rengiant ne tik namo modernizavimo investicijų planą, bet ir techninį darbo projektą – spręsti, ar jiems priimtinos projektuotojų siūlomos priemonės namui šiltinti, jo išvaizdai gražinti ir pan.

„Toks techninio darbo projekto „filtras“ pirmiausia naudingas būsto savininkams. Jeigu jiems netinka kokie nors projektuotojų sprendiniai, gali su jais nesutikti ar siūlyti kitokius, žinoma, pagrįsdami savo poziciją“, – sako ministras. 

Vienas svarbiausių šio STR pakeitimų – nuostata, kad daugiabučio atnaujinimo techninis darbo projektas negali būti tvirtinamas, prieš tai jo viešai neaptarus su butų ir kitų namo patalpų savininkais. Privalu atsižvelgti į jų pastabas bei pasiūlymus ir, jeigu reikia, po aptarimo projektą patikslinti ir tik tada tvirtinti nustatyta tvarka.

Be STR atitinkamai patikslintas ir Daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano rengimo tvarkos aprašas. Jame numatyta, kad investicijų planas yra sudėtinė pastato atnaujinimo projekto dalis. Todėl šiam planui taikomos Statybos įstatymo nuostatos, numatančios projektų rengimo reikalavimus, jų rengėjų pareigas ir atsakomybę.

Aplinkos ministerijos informacija

Komentarai (2)

Daiva
2018-12-27
21:37
IP: 88.118.168.164
Gyventojų susirinkime su administruojančia įmone išreiškėme pageidavimą, kad , renovuojant daugiabutį, balkonai būtų šiltinami tik iš išorės. Motyvai: įstiklinus balkonus plastikiniais kokybiškais langais su stiklo paketu, vidinės kambario- balkono sienos šiltinimas iš balkono pusės nebėra naudingas, be to -sumažėja balkono naudingas plotas. Didelė dalis gyventojų jau yra įsistiklinę balkonus kokybiškais langais ir apsišiltinę balkono sieną. Deja, administruojanti įmonė verčia šiltinti balkono - kambario sieną, neatsižvelgia į gyventojų nuomonę, motyvuodama, kad tokius darbus ji yra nupirkusi iš renovaciją atliekančios įmonės. Kodėl neatsižvelgiama į gyventojų pasirinkimą, išreikštą didžiosios gyventojų dalies parašais?
Jadvyga
2017-11-20
15:42
IP: 195.182.91.244
Mūsų daugiabutį sudaro tik 9 (devyni) butai. Prieš 2 metus mes patys pasikeitėme stogą ir langus. Ar galimas paketas be stogo ir langų keitimo?

Susijusios naujienos

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai