Gyventojų susirinkimas – svarbiausia grandis renovacijos procese

Būtent daugiabučių namų gyventojų ar bendrijų narių susirinkimai, kuriuose apsisprendžiama pradėti renovaciją yra svarbiausia grandis visame modernizacijos procese, nes būtent žmonės priima sprendimus ir išsako savo lūkesčius.

Ekspertai įspėja, jog gyventojų lūkesčių, susijusių su renovacija, išklausymas, tikslus, aiškus ir suprantamas jų suformulavimas leidžia administratoriams bei rangovams aiškiau suvokti konkretaus projekto tikslus bei specifiką, o tai padeda užtikrinti sklandesnę modernizaciją.

Vieno namo istorija

Prieš porą metų Vilniuje pirmasis devynaukščio gyventojų susirinkimas, kuriame reikėjo apsispręsti, ar pradėti namo renovaciją, neįvyko, nes nedalyvavo nei pusė žmonių. Kaimynai kalbėjo, kad susitikimas buvo suorganizuotas „netinkamu laiku“, kai dauguma atostogavo, nors pirmąjį susirinkimą inicijavo patys gyventojai.

Po poros mėnesių namo gyventojai vėl susirinko, nes šį kartą atvyko bendrijos samdytas administratorius, ir buvusios Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros atstovas, kuris supažindino su tuometine renovacijos projektų finansavimo tvarka, paaiškino apie valstybės parama, aptarė pirmuosius renovacijos žingsnius. Gausiai susirinkę gyventojai tuomet turėjo daugybę klausimų.

Renovuojant daugiabučius ir gyventojams siekiant sprendimo, pirmiausias dalykas yra - šnekėtis. jei žmonėms nebus leidžiama išsikalbėti, tai bendras sprendimas nebus priimtas. Tam kartais būtinas stiprus ir kvalifikuotas specialistas, kuris paaiškintų žmonėms, kokią naudą jie gaus iš renovacijos

Nomeda Butėnaitė

Svarbu susitelkti ir susitarti

Komentuodama gyventojų susirinkimų ir čia priimamų sprendimų svarbą, psichologė Nomeda Butėnaitė sako, kad siekdami bendro tikslo, žmonės pirmiausia turėtų kalbėtis ir sutarti dėl mažų bei visiems suprantamų dalykų.

„Renovuojant daugiabučius ir gyventojams siekiant sprendimo, pirmiausias dalykas yra - šnekėtis. jei žmonėms nebus leidžiama išsikalbėti, tai bendras sprendimas nebus priimtas. Tam kartais būtinas stiprus ir kvalifikuotas specialistas, kuris paaiškintų žmonėms, kokią naudą jie gaus iš renovacijos“, – pastebi N. Butėnaitė.

Atsakingi sprendimai

Vėliau žmonės vangiai surinko pinigus namo būklei įvertinti, tačiau gavo sienų termonuotraukas, norintieji susipažino su skaičiavimais ir išvadomis. Tačiau klausimai ir nesutarimai tebelydi atnaujinamo devynaukščio gyventojus ligi šiol, net ir svarstant techninį projektą. Dabar gyventojai laukia, ką pasakys bendrijos pirmininkė ar samdytas administratorius.

Tuo tarpu, bendrovės „Eternit Baltic“ marketingo direktorius Vytautas Miniotas ragina renovacijai besiruošiančius gyventojus atkreipti didesnį dėmesį į projektų technines specifikacijas – atidžiai ir racionaliai rinktis darbus ir medžiagas.

„Reikėtų paskaičiuoti, kiek renovacijos sprendimai kainuos ne tik įsigijimo metu, bet ir kiek kainuos 10 - 20 metų perspektyvoje, nes tame name gyvensime tikrai ne dvejus, ne trejus metus“, – kalbėjo vadovas, atkreipdamas dėmesį į ekologišką ir draugišką aplinką žmogui.

GAIRĖS: Nomeda Butėnaitė,Vytautas Miniotas,renovacija,gyventojai,susirinkimas,sprendimai

Komentarai (1)

Kasparas
2014-02-17
13:56
IP: 82.135.139.211
nepasimaukit organizuojant susirinkimą dėl renovacijos, kai yra tvirtinamas investicijų planas. Mum teko rengti susirinkimą iš naujo, nes visi bendrijos nariai nebuvo informuoti registruotu paštu. Neužtenka skelbimus pakabinti name..

Susijusios naujienos

 • EIB ir Šiaulių bankas atnaujino paramą miestų finansavimui Lietuvoje 2016-06-02

  Tęsdami ilgametį bendradarbiavimą, AB Šiaulių bankas ir Europos investicijų bankas (EIB) pasirašė dvi naujas sutartis dėl papildomų 110 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo daugiabučiams namams renovuoti ir atnaujinti. 70 mln. eurų iš šios sumos skiria Šiaulių bankas.

 • Medžiagų, naudojamų renovacijai, degumas 2016-06-01

  Pastaruoju metu, atliekant renovacijos medžiagų parinkimą, vėl tampa aktuali problema, kokių savybių medžiagas pasirinkti šiems darbams. Ypatingai svarbu pasirinkimo metu yra atsižvelgti į medžiagų degumo charakteristikas.

  Šios charakteristikos yra labai aktualios, nes namo apšiltinimo darbams yra naudojamos termoizoliacinės medžiagos, kurių sluoksnio storis yra pakankamai didelis, o fasadinių apdailos medžiagų plotai – milžiniški.

 • Daugiabučių modernizavimo procese svarbus vaidmuo gyventojams 2016-05-30

  Patikslinus statybos techninį reglamentą (STR) „Statinio projektavimas“, nuo šiol senų daugiabučių gyventojai, nutarusieji renovuoti savo būstą, galės patys aktyviai dalyvauti rengiant ne tik namo modernizavimo investicijų planą, bet ir techninį darbo projektą – spręsti, ar jiems priimtinos projektuotojų siūlomos priemonės namui šiltinti, jo išvaizdai gražinti ir pan.

 • Švenčionyse atgimė sovietinių „chruščiovkų“ kvartalas 2015-10-06

  Pačiame Švenčionių centre, tarp Mažosios ir A.Rymo gatvių, prieš pusę amžiaus statyti 11 daugiabučių po modernizacijos neatpažįstamai atjaunėjo. Atnaujinti fasadai, estetiška bei jauki aplinka su sporto aikštynu suteikė gyventojams pagrindą džiaugtis namais, kuriuose jie gyvena. 

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai