Statybininkai negalės lupikauti

Jau dabar pateikiama statistika, kad per metus statybos darbų kainos išaugo 3,5 procentais. Tai lėmė po krizės atsigaunantis labiausiai nuo sunkmečio ir emigracijos nukentėjęs ūkio sektorius.

Statybininkai dažnai teigia, kad rangos kainos kyla dėl didėjančio darbo užmokesčio. Per metus atlyginimai statybų sektoriuje augo 4,5 procentais. Tačiau specialistų skaičiavimai rodo, kad net 10 proc. padidėjus darbo užmokesčio fondui, bendra namo renovacijos sąmata pakyla vos 3 procentais.

Aplinkos ministerija ketina griežtai kontroliuoti, kaip užtikrinama renovacijos darbų kokybė ir viešai skelbti renovacijos paslaugų bei medžiagų kainynus, kad būtų galima palyginti ir geriau suprasti, ką siūlo rangovai, o skaidrumas padėtų išvengti piktnaudžiavimo gyventojų sąskaita.

„Tikrai neleisime, kad kažkas pasinaudotų esama situacija ir iš to pelnytųsi žmonių sąskaita. Siūlymai statybininkams diktuoti darbų kainas ir gyventojams prie jų taikytis – nepriimtini. Esame pasirengę geriau statybininkų ieškoti kitur, bet neleisime, kad vietiniai veikėjai iš gyventojų "išsimuštų" pinigus. Kol kas visi pirkimai anksčiau ar vėliau įvyksta ir darbai nuperkami, tad panikuoti nėra dėl ko“, – pabrėžė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Kovo viduryje Aplinkos ministerijoje surengtuose tradiciniuose spaudos pusryčiuose kalbėta, jog pastebint statybos organizacijų, įsijungiančių į renovacijos procesą trūkumą, atsiranda galimybių rangovus samdytis iš užsienio.

„Europos Sąjungos valstybių įmonės jau domisi galimybėmis dalyvauti renovacijos procese Lietuvoje. Jau dabar esama pavyzdžių, tarkime - Zarasuose, kai užsienio bendrovės dirba drauge su Lietuvos statybininkais kaip atnaujinimo projekto subrangovai”, - kalbėjo Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Europos Sąjungos valstybių įmonės jau domisi galimybėmis dalyvauti renovacijos procese Lietuvoje. Jau dabar esama pavyzdžių, tarkime - Zarasuose, kai užsienio bendrovės dirba drauge su Lietuvos statybininkais kaip atnaujinimo projekto subrangovai.

Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta

Pasak specialistų, užsienio bendrovėms skverbtis į Lietuvos renovacijos rinką trukdo tai, kad jos neturi čia įsikūrę savo technnės bazės bei neregistruotos elektroniniame viešųjų renovacijos darbų pirkimo kataloge Centrinėje perkančioje organizacijoje (CPO LT). Tačiau užsienio statybos organizacijos gali laisvai dalyvauti viešuosiuose konkursuose, kuriuos, nepavykus rangovų paslaugų nusipirkti per CPO LT, renovacijos administratoriai gali rengti patys.

Siekdama padidinti statybininkų pajėgumus, šiuo metu Aplinkos ministerija kartu su CPO LT rengia naują katalogą, kuriame, tikimasi, bus dvigubai daugiau statybos įmonių, galėsiančių dalyvauti konkursuose.

„Grąžinkime statybininkus į Lietuvą. Turime galvoti apie tai, kaip pakelti statybininkų kompetenciją, kad renovacijos darbai vyktų be klaidų”, - kalbėjo aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Aplinkos ministerija laikosi nuostatos, jog atsigaunančiam statybos sektoriui nereikia suteikti papildomų subsidijų ar mokestinių lengvatų - renovacijos finansavimas užsitikrintas, investiciniai projektai rengiami ir tvirtinami, prie namų pamažėl šylant orams, iškyla vis daugiau renovacijos pastolių. Šiuo metu patvirtintų projektų suma siekia 180 mln. eurų ir pradėjus faktiniams darbams šie pinigai bus mokami rangovams kas mėnesį.

Komentarai (1)

TEREZA
2024-05-24
04:38
IP: 149.102.247.227
Dobre vijesti za mene i vas, zovem se TEREZA i moram vam ispričati kako sam doživjela ponudu kredita od 35,000 eura. Ponovno sam sretan i financijski stabilan i hvala Bogu što sam naišao na gospodina Harry Bryan, izvršnog direktora SMART LOAN FUNDS, imaju sjedište u Americi, a također djeluju u svim europskim zemljama. Dobio sam savjet kolege i savjetovat ću svima koji trebaju zajam da koriste njihove usluge kako bi izašli iz financijskih poteškoća, možete ih kontaktirati putem e-pošte (smartloanfunds@gmail.com} WHATSAPP: {+385 91 560 8706} Brzo kontaktirajte danas i dobijte svoj zajam od njih na stopu od 3 %. Obećajte da ćete reći ljudima i podijeliti njegov dobar rad nakon što dobijete zajam.

Susijusios naujienos

 • EIB ir Šiaulių bankas atnaujino paramą miestų finansavimui Lietuvoje 2016-06-02

  Tęsdami ilgametį bendradarbiavimą, AB Šiaulių bankas ir Europos investicijų bankas (EIB) pasirašė dvi naujas sutartis dėl papildomų 110 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo daugiabučiams namams renovuoti ir atnaujinti. 70 mln. eurų iš šios sumos skiria Šiaulių bankas.

 • Sustabdytas paraiškų rinkimas individualių namų atnaujinimui finansuoti 2016-05-06

  Pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms 2016 m. gegužės 6 d.sustabdytas fizinių asmenų projektų registracijos formų priėmimas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo individualiuose namuose bei gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) finansavimo.

 • Galima teikti paraiškas individualių namų atnaujinimui finansuoti 2016-05-03

  Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (toliau - LAAIF) skelbia kvietimą nuo 2016 m. gegužės 3  d. teikti Projekto registracijos formas paramai gauti pagal Klimato kaitos specialiosios programos lėšų naudojimo 2016 m. sąmatą detalizuojančio plano priemonę (1.1.2. punktas): „Fizinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimas (modernizavimas), pasiekiant pastato energetinio naudingumo C klasę ir sumažinant skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau nei 20 %”.

 • Medžiagų, naudojamų renovacijai, degumas 2016-06-01

  Pastaruoju metu, atliekant renovacijos medžiagų parinkimą, vėl tampa aktuali problema, kokių savybių medžiagas pasirinkti šiems darbams. Ypatingai svarbu pasirinkimo metu yra atsižvelgti į medžiagų degumo charakteristikas.

  Šios charakteristikos yra labai aktualios, nes namo apšiltinimo darbams yra naudojamos termoizoliacinės medžiagos, kurių sluoksnio storis yra pakankamai didelis, o fasadinių apdailos medžiagų plotai – milžiniški.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai