Investicija į renovaciją Estijoje: santaupų apsauga nuo infliacijos ir euro

Paskutinę vasarą prieš įsivedant eurą Estijoje ženkliai didėjo statybų apimtys. Žmonės suskato investuoti į renovaciją ir taip apsaugoti savo santaupas. 

Pereinamuoju laikotarpiu susirūpinta taupyti 

„Nuo 2010 metų vasaros sparčiai augo statybinių medžiagų pardavimai. Akivaizdu, kad tai lėmė artėjantis euro įsivedimas. Ypač vyresni žmonės, kurie dar prisimena skaudžias pinigų reformų pasekmes, nusprendė investuoti savo santaupas į namų renovaciją. Tokia reakcija aiškiai parodė, jog pereinamuoju laikotarpiu žmonės linkę racionaliai skaičiuoti savo pinigus”, – pasakoja stogų rekonstrukcija užsiimančios ir medžiagomis prekiaujančios kompanijos AS „Bestor Grupp” generalinis direktorius Jaak Heinola.

Pasak pašnekovo, 2011 sausio 1 dieną įsivedusi Estija, kaip ir kitos Europos šalys, kėlėsi iš ekonominės krizės. Direktoriaus teigimu, dėl euro įvedimo, stogų ir fasadų produkcijos pardavimai Estijoje nesumenko. Kokybiškų statybinių medžiagų paklausą lėmė šalyje prasidėjusi individualių ir daugiabučių namų renovacija.

Euras ir renovacija skatino atsigauti ekonomiką


Kaip ir daugelyje Europos šalių, Vyriausybė skyrė paramą pastatų atnaujinimui. Valstybės paramos dydis vienam namų ūkiui siekė nuo tūkstančio iki 30 tūkst. eurų. Paskolos, panašiai kaip ir Lietuvoje, suteiktos su fiksuotomis palūkanomis, neviršijančiomis 4 procentų. Šalies valdžia ženklia dalimi kompensavo atsinaujinančių energijos šaltinių įsidiegimą.
Atšiaurus Skandinavijos klimatas ir didžiulės sąskaitos už šildymą vertė Estiją pradėti gyvenamųjų namų renovaciją. Šiuo metu iš 25 tūkst. daugiabučių Estijoje modernizuota daugiau nei penktadalis.
Nekilnojamojo turto ekspertai netruko atkreipti dėmesį, kai euro įvedimas ir kylanti ekonomika paskatino ir būsto kainos kilimą.

Komentarai (5)

silvia frovil
2021-06-24
03:00
IP: 188.235.35.208
Mano vardas Silvia Frovil, šios geros šalies pilietė, aš ištekėjusi ir turiu tris vaikus. Mums tikrai sunku sumokėti sąskaitas ir pragyventi. Mano vyras buvo atleistas iš darbo ir jis nerado pinigų skolintis savo darbovietėje, o mes pradedame gyventi kaip galime. Verkiau daug dienų ir dažnai naktimis, kol svetainėje pamačiau atsiliepimus, kaip ponas Bertin Kleiner padėjo daugeliui žmonių, turinčių finansinių problemų. Aš susisiekiau su įmone jų elektroniniu paštu ir vėliau supratau, kad jie iš tikrųjų yra mano ir mano šeimos gelbėtojai, aš kreipiausi dėl 20 000 eurų paskolos iš šios konkrečios įmonės ir mano paraiškos paskola buvo priimta. Buvau labai laiminga, nes mes su vyru negalėjome gauti paskolos iš banko ir labai apsidžiaugėme gavę paskolos sumą atlikę dokumentus. Norėdami pasinaudoti šia paskola, susisiekite su ponu Bertin Kleiner tiesiogiai el. Paštu: Bertinkleiner@gmail.com
Ponia Mark Greagor
2021-04-27
13:46
IP: 91.250.240.247
Sveiki, Ar galvojote įsigyti teisėtą paskolų teikėją, kur norėtumėte reinvestuoti po daugybės dividendų? Dabar 'Gaukite iki 5 000,00–15 000 000 eurų. Paskola su 2% palūkanų norma svyruoja nuo 1 iki 25 metų. Norėdami sužinoti daugiau el. Paštu: marcylandloans@gmail.com ir Greitam atsakymui „Whatsapp“: +1405 267 4572. Mūsų paslaugos apima: »Skolų konsolidavimas »Antroji hipotekos paskola »Verslo paskolos »Asmeninės paskolos »Paskolos švietimui »Paskolos būstui »Tarptautinės paskolos ir kt Ponia Mark Greagor El. Paštas: (marcylandloans@gmail.com) Greitam atsakymui „Whatsapp“: +1405 267 4572

Susijusios naujienos

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai