Aplinkos ministerija siūlo griežtinti baudas už pažeidimus daugiabučių namų administratoriams

Aplinkos ministerija siūlo gerokai sugriežtinti daugiabučių namų administratorių atsakomybę ir dvigubai padidinti baudas už jų padarytus pažeidimus. Tai numato ministerijos parengtų Administracinių nusižengimų kodekso (ANK), kuris pakeis Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK), pataisų projektas.

Aplinkos viceministrės teigimu: „Siūlymą griežčiau bausti nusižengusius daugiabučių administratorius padiktavo pats gyvenimas. Sulaukiame nemažai gyventojų skundų, kad jų namo administratorius savivaliauja, pats vienas priima sprendimus, nepaiso butų savininkų interesų, aplaidžiai atlieka savo pareigas. Sugriežtinta atsakomybė, manau, gerokai sudrausmintų savavalius.“

Pagal šiuo metu galiojantį ATPK už daugiabučių namų administravimo pareigų nevykdymą arba netinkamą vykdymą administratoriams ir bendrijų pirmininkams taikomos nuo 200 iki 1 000 litų administracinės baudos, o už pakartotinius pažeidimus – nuo 400 Lt iki 2 000 litų. Šias baudas siūloma padvigubinti ir diferencijuoti pagal pažeidimų pobūdį.

Už pažeidimus, kai netvarkoma patalpų savininkų apskaita, bendrijos narių sąrašas, nesudarytas arba netinkamai sudarytas bendrojo naudojimo objektų aprašas, neteikiamos veiklos ataskaitos savininkams, pažeidžiama butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimų šaukimo ar balsavimo raštu organizavimo tvarka ir terminai, nepateikiami dokumentai ir duomenys Juridinių asmenų registrui, Aplinkos ministerija siūlo nustatyti nuo 400 Lt iki 2 000 Lt baudą, o už pakartotinius pažeidimus – nuo 800 Lt iki 4 000 Lt.

Už pažeidimus, kai nesudaromi ar savininkams nepateikiami namo bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo (remonto) ilgalaikiai ar metiniai planai, savininkų sukauptos lėšos namui atnaujinti laikomos ne atskiroje kaupiamųjų lėšų sąskaitoje ar naudojamos ne pagal paskirtį, paslaugų ir rangos darbų pirkimai, išskyrus viešuosius, vykdomi nesilaikant nustatytų reikalavimų, siūloma nuo 1 000 Lt iki 3 000 Lt, o už pakartotinius pažeidimus – nuo 2 000 Lt iki 6 000 Lt bauda.

Šaltinis: www.am.lt

Komentarai (4)

pastebejimas
2015-02-27
12:17
IP: 212.117.15.24
"nesudarytas arba netinkamai sudarytas bendrojo naudojimo objektų aprašas, pažeidžiama butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimų šaukimo ar balsavimo raštu organizavimo tvarka ir terminai,Už pažeidimus, kai nesudaromi ar savininkams nepateikiami namo bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo (remonto) ilgalaikiai ar metiniai planai,"Kazkokia nesamone ,ka duoda tas aprasas,kad baust del to, susirinkimus organizuoja,kada patogu visiems yra,kodel reikia kad ta data visada butu viena ir ta pati,remonto darbai numatomi ir aptariami namo gyventoju susirinkime,o ne administratoriaus ar pirmininko suplanavimu,nes kainuoja nemazus pinigus.Labai jau panasu i eilini valdzios lupikavima.
Klausimas
2015-02-12
20:19
IP: 88.223.66.248
Tai gal galit parasyt,kur kreiptis del administratoriu savivales?

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

 • „Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo 2017-05-31

  Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo (ŠVOK) izoliacinius gaminius pagal „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ sistemą.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai