Šalies renovacijos lyderiai - mažosios Lietuvos savivaldybės

"2013 m. įeis į istoriją kaip lūžio Lietuvoje metai. Labai džiaugiuosi jūsų, savivaldybių, darbu, jūsų indėliu, nes renovacijos sėkmę lėmė tai, kad mes buvome kartu, kad dirbome kaip komanda", - sveikindama į apdovanojimų ceremoniją susirinkusius Lietuvos merus sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Kartu su aplinkos ministru Valentinu Mazuroniu D. Matonienė pasveikino savivaldybes - renovacijos pirmūnes.

Už renovacijos proveržį apdovanota Palangos miesto savivaldybė, už metų projektu paskelbtą "Enervizijos" projektą apdovanotas Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, darbščiausia pripažinta Mažeikių rajono savivaldybė. Įvertinimo už nestandartinius pasiūlymus sulaukė Kauno miestas, o metų renovacijos spartuoliais tapo Anykščių ir Molėtų rajonų savivaldybės.

Už didžiausią pasiektą pažangą apdovanotos net kelios - Marijampolės miesto, Kelmės rajono ir Švenčionių rajono savivaldybės, o už kvartalų renovacijos skatinimą įvertinta Jonavos miesto savivaldybė. Paraginamojo apdovanojimo sulaukė kol kas vangiai į procesą įsitraukianti Visagino miesto savivaldybė.

"2013 m. įeis į istoriją kaip lūžio Lietuvoje metai",- apie renovaciją apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo  Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Daugiabučių namų atnaujinimo programa įgyvendinama nuo 2005 metų. Per beveik devynerius šios programos gyvavimo metus šalyje buvo renovuota 500 namų, tačiau 2013 m. Aplinkos ministerijai pasiūlius naują renovacijos modelį jų ėmė sparčiai daugėti. Nuo praėjusių metų pavasario finansavimą renovacijos darbams gavo ir ją užsitikrino apie 600 namų. Skaičiuojama, kad šiuo metu renovacijai rengiasi apie 2,5 tūkst. daugiabučių.

Pagal naująją daugiabučių renovacijos programą, renovuojami namai, pastatyti iki 1993 metų ir neatitinkantys nustatytų energetinio naudingumo kriterijų.

Negrąžinama valstybės subsidija ir klimato kaitos programos lėšomis dengiama 40 proc. renovacijos darbų vertės, o 60 proc. sumos skolinama su 3 proc. palūkanomis laikotarpiui iki 20-ies metų. Valstybė taip pat padengia visas išlaidas, skirtas daugiabučio namo modernizavimo projekto parengimui, statybos techninei priežiūrai ir projekto įgyvendinimo administravimui.

Iš viso Lietuvoje yra apie 38 tūkst. daugiabučių namų, kuriems reikalinga renovacija.

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

 • „Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo 2017-05-31

  Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo (ŠVOK) izoliacinius gaminius pagal „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ sistemą.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai