Šalies renovacijos lyderiai - mažosios Lietuvos savivaldybės

"2013 m. įeis į istoriją kaip lūžio Lietuvoje metai. Labai džiaugiuosi jūsų, savivaldybių, darbu, jūsų indėliu, nes renovacijos sėkmę lėmė tai, kad mes buvome kartu, kad dirbome kaip komanda", - sveikindama į apdovanojimų ceremoniją susirinkusius Lietuvos merus sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Kartu su aplinkos ministru Valentinu Mazuroniu D. Matonienė pasveikino savivaldybes - renovacijos pirmūnes.

Už renovacijos proveržį apdovanota Palangos miesto savivaldybė, už metų projektu paskelbtą "Enervizijos" projektą apdovanotas Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, darbščiausia pripažinta Mažeikių rajono savivaldybė. Įvertinimo už nestandartinius pasiūlymus sulaukė Kauno miestas, o metų renovacijos spartuoliais tapo Anykščių ir Molėtų rajonų savivaldybės.

Už didžiausią pasiektą pažangą apdovanotos net kelios - Marijampolės miesto, Kelmės rajono ir Švenčionių rajono savivaldybės, o už kvartalų renovacijos skatinimą įvertinta Jonavos miesto savivaldybė. Paraginamojo apdovanojimo sulaukė kol kas vangiai į procesą įsitraukianti Visagino miesto savivaldybė.

"2013 m. įeis į istoriją kaip lūžio Lietuvoje metai",- apie renovaciją apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo  Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Daugiabučių namų atnaujinimo programa įgyvendinama nuo 2005 metų. Per beveik devynerius šios programos gyvavimo metus šalyje buvo renovuota 500 namų, tačiau 2013 m. Aplinkos ministerijai pasiūlius naują renovacijos modelį jų ėmė sparčiai daugėti. Nuo praėjusių metų pavasario finansavimą renovacijos darbams gavo ir ją užsitikrino apie 600 namų. Skaičiuojama, kad šiuo metu renovacijai rengiasi apie 2,5 tūkst. daugiabučių.

Pagal naująją daugiabučių renovacijos programą, renovuojami namai, pastatyti iki 1993 metų ir neatitinkantys nustatytų energetinio naudingumo kriterijų.

Negrąžinama valstybės subsidija ir klimato kaitos programos lėšomis dengiama 40 proc. renovacijos darbų vertės, o 60 proc. sumos skolinama su 3 proc. palūkanomis laikotarpiui iki 20-ies metų. Valstybė taip pat padengia visas išlaidas, skirtas daugiabučio namo modernizavimo projekto parengimui, statybos techninei priežiūrai ir projekto įgyvendinimo administravimui.

Iš viso Lietuvoje yra apie 38 tūkst. daugiabučių namų, kuriems reikalinga renovacija.

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai