Renovuojant fasadus, nepamirškime sienų

Dauguma Lietuvoje renovuojamų daugiabučių yra tvirtos konstrukcijos, ilgaamžiai, nors ir statyti praėjusiame šimtmetyje – sovietmečiu. VGTU profesorius teigia, kad daugumą tokių namų yra gelžbetonio stambiaplokščiai, todėl juos galima eksploatuoti per šimtą metų. Tiesa, tam būtina techninė statinio priežiūra ir pagal poreikį remontas.

„Prieš apsisprendžiant, kaip renovuoti namą, neužtenka pasidaryti jo terminę nuotrauką arba energinį auditą. Reikia, kad specialistai įvertintų statinio konstrukcijų nusidėvėjimą, nustatytų, ką būtina pakeisti, parinktų namo specifiką atitinkančias šiltinimo sluoksnio tvirtinimo technologijas”, – ragina J. Parasonis.

Pašnekovas prisimena atvejį, kai inžinieriai atsitiktinai pamatę renovuoti planuojamo namo nuotrauką, pastebėjo, kad plytos fasade paklotos tik ilgaja kraštine į išorę. Tai reiškia, kad įprasto ilgio fasado plokščių tvirtinimo smeigės netinka. Tuomet būsimam brokui ir gyventojų praradimams pavyko užbėgti už akių – pasikonsultavę su specialistais, statybininkai parinko tinkamą sprendimą ir medžiagas konkrečiam namui.

Renovuojant namą, skirkite dėmesį sienų būklei ir rinkitės fasado medžiagas, kurios stabdo sienų koroziją.

Renovacija.lt

Statybos ir projektavimo specialistas nurodo, kad laikui bėgant, dėvisi kiekvieno pastato konstrukcijos. J. Parasonio pastebėjimu, dažniausiai įgriūna stogeliai virš laukujų durų, byra parapetai, balkonai, be to – yra sienos ties karnizais ir lietvamzdžiais, prakiūra stogai. Tokias pažeistas konstrukcijas palikti nesutvarkytomis ir uždengti šiltinimo medžiaga ar dekoruoti yra ne tik nesaugu, bet ir nuostolinga. Renovacija neatneš siekiamo efekto, jei nusidėvėjusios pastatų konstrukcijos bus tik pagražintos iš išorės.

„Dar sovietiniais laikais inžinieriai rengdavo statinių priežiūros planus. Buvo nuolat vertinama ypač gamybinių pastatų būklė ir nusidėvėjimas, atliekamas būtinas remontas. Aišku, anuomet, kai energijos niekas realiai netaupė ir ji buvo pigi, apie tokią namų renovaciją, kokia vyksta šiandien, niekas negalvojo, tačiau šiais laikais nepasinaudoti galimybe atsinaujinti būstą yra netoliaregiška bei nesuvokiama”, – svarstė mokslininkas.

Kalbėdamas apie renovaciją, J. Parasonis apgailestavo, kad dabartinė namų atnaujinimo programa neskatina atidžiau įvertinti viso statinio konstrukcijų būklės. Profesorius taip pat pasigenda iniciatyvų atnaujinti bendrojo naudojimo patalpas, kūrybiškiau ir naudingiau keisti esamą patalpų išplanavimą.

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

 • „Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo 2017-05-31

  Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo (ŠVOK) izoliacinius gaminius pagal „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ sistemą.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai