Renovuojant fasadus, nepamirškime sienų

Dauguma Lietuvoje renovuojamų daugiabučių yra tvirtos konstrukcijos, ilgaamžiai, nors ir statyti praėjusiame šimtmetyje – sovietmečiu. VGTU profesorius teigia, kad daugumą tokių namų yra gelžbetonio stambiaplokščiai, todėl juos galima eksploatuoti per šimtą metų. Tiesa, tam būtina techninė statinio priežiūra ir pagal poreikį remontas.

„Prieš apsisprendžiant, kaip renovuoti namą, neužtenka pasidaryti jo terminę nuotrauką arba energinį auditą. Reikia, kad specialistai įvertintų statinio konstrukcijų nusidėvėjimą, nustatytų, ką būtina pakeisti, parinktų namo specifiką atitinkančias šiltinimo sluoksnio tvirtinimo technologijas”, – ragina J. Parasonis.

Pašnekovas prisimena atvejį, kai inžinieriai atsitiktinai pamatę renovuoti planuojamo namo nuotrauką, pastebėjo, kad plytos fasade paklotos tik ilgaja kraštine į išorę. Tai reiškia, kad įprasto ilgio fasado plokščių tvirtinimo smeigės netinka. Tuomet būsimam brokui ir gyventojų praradimams pavyko užbėgti už akių – pasikonsultavę su specialistais, statybininkai parinko tinkamą sprendimą ir medžiagas konkrečiam namui.

Renovuojant namą, skirkite dėmesį sienų būklei ir rinkitės fasado medžiagas, kurios stabdo sienų koroziją.

Renovacija.lt

Statybos ir projektavimo specialistas nurodo, kad laikui bėgant, dėvisi kiekvieno pastato konstrukcijos. J. Parasonio pastebėjimu, dažniausiai įgriūna stogeliai virš laukujų durų, byra parapetai, balkonai, be to – yra sienos ties karnizais ir lietvamzdžiais, prakiūra stogai. Tokias pažeistas konstrukcijas palikti nesutvarkytomis ir uždengti šiltinimo medžiaga ar dekoruoti yra ne tik nesaugu, bet ir nuostolinga. Renovacija neatneš siekiamo efekto, jei nusidėvėjusios pastatų konstrukcijos bus tik pagražintos iš išorės.

„Dar sovietiniais laikais inžinieriai rengdavo statinių priežiūros planus. Buvo nuolat vertinama ypač gamybinių pastatų būklė ir nusidėvėjimas, atliekamas būtinas remontas. Aišku, anuomet, kai energijos niekas realiai netaupė ir ji buvo pigi, apie tokią namų renovaciją, kokia vyksta šiandien, niekas negalvojo, tačiau šiais laikais nepasinaudoti galimybe atsinaujinti būstą yra netoliaregiška bei nesuvokiama”, – svarstė mokslininkas.

Kalbėdamas apie renovaciją, J. Parasonis apgailestavo, kad dabartinė namų atnaujinimo programa neskatina atidžiau įvertinti viso statinio konstrukcijų būklės. Profesorius taip pat pasigenda iniciatyvų atnaujinti bendrojo naudojimo patalpas, kūrybiškiau ir naudingiau keisti esamą patalpų išplanavimą.

Komentarai (1)

Tom Peacock
2022-12-02
17:04
IP: 197.210.227.4
My name is Tom Peacock from USA, I want to say thank you to Dr Emu for the good thing he has done for me, Though am not sure if this is the best forum to show my joy and happiness for what he has done for me but i can't hide my happiness and my joy so i have to share it with people, my marriage got crashed about two years ago and i tried all i could within my power but to no avail. I saw a post and testimonial about the good things Dr Emu has been doing so I decided to give it a try. though he is always a busy man but when he responded back to my email, he gave me 48 hours for my marriage to be restored really just like he said my marriage was restored since then I am happy and i am living happily i am so grateful to Dr Emu you can always email him here: {emutemple@gmail.com} or WhatsApp: {+2347012841542}

Susijusios naujienos

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai