Premjeras prognozuoja, kad Vilniuje šiluma pigs ne anksčiau kaip 2016 m.

"Šilumos kainos Lietuvoje kol kas tikrai nedidėja, bet po truputį mažėja, ir rytoj mes kaip tik Vyriausybėje dar priimsime Šilumos plėtros strategiją arba atskirą programą, kur yra iškeltas tikslas, kad šilumos kainos mažėtų ateityje dar stipriau", - antradienį interviu LRT radijui sakė Ministras Pirmininkas.

Klausiamas, kada maždaug šilumos kainos galėtų mažėtų, Premjeras teigė, kad tai sunku pasakyti, tačiau patikino, jog artimiausiu metu to nebus.

"Jeigu mes kalbame apie Vilniaus miestą, tai Vilniaus mieste ir Kauno mieste realiai tai galėtų prasidėti 2016 m. nuo kūrenimo sezono. Jeigu kalbėtume apie atskiras savivaldybes, tai, manau, savivaldybės, kurios gaus struktūrinę paramą pertvarkant šilumos ūkio gamybą, galėtų būti po vienerių metų", - prognozavo jis.

Seimo Ekonomikos komitete svarstomi Šilumos ūkio įstatymo pakeitimai ir siūloma palikti tik draudimą, kad šilumos ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojai negali būti šilumos tiekėjai. Premjeras suabejojo, ar dėl to galėtų sumažėti šilumos kaina. Tuo, anot A. Butkevičiaus, siekiama, kad šilumos mazgai, esantys gyvenamuosiuose namuose, turi būti perduoti gyvenamųjų namų bendrijoms, ir pačios bendrijos turi sudaryti sutartis su aptarnaujančiomis įmonėmis, ne su šilumos energijos tiekėjais.

Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) vienašališkai nustačius "Vilniaus vandenų" vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, galiosiančias iki 2015 m. pabaigos, A. Butkevičius sakė, kad ekonominiu sunkmečiu nebuvo leista kelti vandens kainos, o jam pasibaigus, tai daryti leista. Kita vertus, Premjeras akcentavo VKEKK atsakomybę.

"Mes manome, kad VKEKK vis dėlto turėtų atlikti daug stipresnį vaidmenį analizuojant netgi esančią finansinę padėtį tose vandens tiekimo įmonėse, atliekant netgi paskaičiavimus, ar ne per didelės yra sąnaudos tose įmonėse ir vykdant kitas paslaugas", - sakė A. Butkevičius.

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

 • „Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo 2017-05-31

  Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo (ŠVOK) izoliacinius gaminius pagal „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ sistemą.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai