Prasidėjo renovacijos kokybės patikrinimai

Sostinės Rinktinės gatvėje patikrinus renovuojamus daugiabučius, rimtų pažeidimų nerasta. Dviejų institucijų pareigūnai tikrino dirbančiųjų darbo pažymėjimus, dokumentaciją bei kaip laikomasi saugaus darbo reikalavimų.

Patikrinime dalyvavusi Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė pasidžiaugė, kad bendradarbiaudamos institucijos kartu siekia užtikrinti renovacijos darbų kokybę.

„Džiaugiuosi tokiu abipusiu bendradarbiavimu. Bendri patikrinimai padės užtikrinti, kad renovacijos darbai bus vykdomi kokybiškai ir laikantis visų saugumo reikalavimų“, – sakė  viceministrė.

Tuo tarpu, sausio vidury ministras V. Mazuronis renovacijos darbų kokybės klausimą įvardijo tarp trijų svarbiausiųjų. Pasak, ministro, siekdami, kad jų namai būtų atnaujinami tinkamai, aktyviau renovacijos procesu domėtis ir darbus stebėti turėtų patys daugiabučių gyventojai. Aplinkos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėta, jog rinkoje akivaizdžiai trūksta statybos darbų rangovų, o gyventojai, kartais, nepasitiki jų kvalifikacija. Atkreiptas dėmesys į renovacijos darbams naudojamas medžiagas - ar jos atitinka projekto techninę specifikaciją, kuri sudaroma pagal gyventojų lūkesčius.

Sausio mėnesį Aplinkos ministerijos ir darbų saugos bei darbo inspekcijų atlikti pirmieji patikrinimai buvo skirti pažeidimams darbe išaiškinti. Darbų kokybės patikrinimų ministerija žada rengti ateityje, tačiau ragina ir pačius žmones nelikti abejingais bei stebėti, tikrinti ir domėtis, kaip renovuojamas jų namas, ar nėra grėsmės darbuotojų bei gyventojų saugai.

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai