Patikima ir kokybiška renovacija - ne visiems

Nepaslaptis, kad rinkdamiesi renovacijos projektus, dalis žmonių stengiasi išleisti kuo mažiau pinigų. Neretai pasirenkamas pigiausias variantas, kai paprasčiausiai šiltinamos sienos, užlopomas stogas ir pakeičiami langai, kad pastatas minimaliai tenkintų valstybės keliamus energijos taupymo kriterijus. Tokie sprendimai dažniausiai būna klaidingi ir nuostolingi, nes ateityje reikia išleisti dar daugiau pinigų, taisant statybinį broką.

Su valstybės parama įsibėgėjantis masinės renovacijos procesas žada jau nuo ateinančios žiemos ženkliai sutaupyti gyventojų mokamus pinigus už brangstantį šildymą. Modernizuoti daugiabučiai ne tik padės taupyti pinigus, bet ir pagerins daugelio žmonių gyvenimo kokybę, papuoš aplinką bei tausos energiją.

Šiais laikais viena pažangiausių Lietuvoje pritaikomų ventiliacijos technologinių – rekuperacinė vėdinimo sistema yra be ne brangiausias ir efektyviausiai šiltą orą taupantis inžinerinis sprendimas. Brangiai kainuoja pats įrenginys – rekuperatorius, kuris padeda sutaupyti daugiau kaip 90 proc. šilumos. Todėl rekuperacinės vėdinimo sistemos daugiabutyje įrengimas renovacijos projekto kainą pakelia vidutiniškai dvidešimčia tūkstančių litų ir nėra remiamas valstybės. Tai reiškia, kad gyventojai patys – iš savo lėšų turi prisidėti ir mokėti brangiau, negu renkantis vien visiškai nevėdinamą ar ventiliuojamą fasado projektą.

Minėtas ventiliuojamas fasadas yra būtina sąlyga, keliama vienam iš daugiaubučių administratorių gyventojams teikiamų renovacijos projektų. Savivaldybių skirti renovacijos administratoriai gyventojams turi pasiūlyti bent du skirtingus namo atnaujinimo projektus, kurie skirtųsi savo verte – labiau atitiktų žmonių finansines galimybes ir turėtų skirtingas modernizacijos darbų apimtis, apimtų skirtingus techninius sprendimus, įskaitant ir vėdinamus fasadus.

Statybų ekspertai čia atkreipia dėmesį, jog ventiliuojami fasadai, kai tarp namo sienos ir izoliacinės dangos paliekami tarpai orui, taip pat šiek tiek padidina projekto savikainą, lyginant su aklinu apšiltinimu, tačiau ženkliai sumažina pelėsio atsiradimo riziką.

Maža to, rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas yra būtinas modernizuojant daugumą visuomeninių pastatų pagal jiems taikomas higienos normas, o privačių namų savininkams ar daugiabučių bendrijoms tai tėra rekomendacija ir brangi siekiamybė.

Komentarai (1)

Algimantas
2018-07-14
10:58
IP: 78.60.167.123
Ar dabar, atliekant daugiabucio namo renovacija, bendru gyventoju sutarimu imanomas <a href="https://www.rekuperatoriucentras.lt/informacija/rekuperatoriaus-montavimas" alt="rekuperacijos irengimas">rekuperacijos irengimas</a> ar tam reikia kazkokiu ipatingu technologiniu parametru?

Susijusios naujienos

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai