Patikima ir kokybiška renovacija - ne visiems

Nepaslaptis, kad rinkdamiesi renovacijos projektus, dalis žmonių stengiasi išleisti kuo mažiau pinigų. Neretai pasirenkamas pigiausias variantas, kai paprasčiausiai šiltinamos sienos, užlopomas stogas ir pakeičiami langai, kad pastatas minimaliai tenkintų valstybės keliamus energijos taupymo kriterijus. Tokie sprendimai dažniausiai būna klaidingi ir nuostolingi, nes ateityje reikia išleisti dar daugiau pinigų, taisant statybinį broką.

Su valstybės parama įsibėgėjantis masinės renovacijos procesas žada jau nuo ateinančios žiemos ženkliai sutaupyti gyventojų mokamus pinigus už brangstantį šildymą. Modernizuoti daugiabučiai ne tik padės taupyti pinigus, bet ir pagerins daugelio žmonių gyvenimo kokybę, papuoš aplinką bei tausos energiją.

Šiais laikais viena pažangiausių Lietuvoje pritaikomų ventiliacijos technologinių – rekuperacinė vėdinimo sistema yra be ne brangiausias ir efektyviausiai šiltą orą taupantis inžinerinis sprendimas. Brangiai kainuoja pats įrenginys – rekuperatorius, kuris padeda sutaupyti daugiau kaip 90 proc. šilumos. Todėl rekuperacinės vėdinimo sistemos daugiabutyje įrengimas renovacijos projekto kainą pakelia vidutiniškai dvidešimčia tūkstančių litų ir nėra remiamas valstybės. Tai reiškia, kad gyventojai patys – iš savo lėšų turi prisidėti ir mokėti brangiau, negu renkantis vien visiškai nevėdinamą ar ventiliuojamą fasado projektą.

Minėtas ventiliuojamas fasadas yra būtina sąlyga, keliama vienam iš daugiaubučių administratorių gyventojams teikiamų renovacijos projektų. Savivaldybių skirti renovacijos administratoriai gyventojams turi pasiūlyti bent du skirtingus namo atnaujinimo projektus, kurie skirtųsi savo verte – labiau atitiktų žmonių finansines galimybes ir turėtų skirtingas modernizacijos darbų apimtis, apimtų skirtingus techninius sprendimus, įskaitant ir vėdinamus fasadus.

Statybų ekspertai čia atkreipia dėmesį, jog ventiliuojami fasadai, kai tarp namo sienos ir izoliacinės dangos paliekami tarpai orui, taip pat šiek tiek padidina projekto savikainą, lyginant su aklinu apšiltinimu, tačiau ženkliai sumažina pelėsio atsiradimo riziką.

Maža to, rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas yra būtinas modernizuojant daugumą visuomeninių pastatų pagal jiems taikomas higienos normas, o privačių namų savininkams ar daugiabučių bendrijoms tai tėra rekomendacija ir brangi siekiamybė.

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Savivaldybės kviečia pasirūpinti asbesto išvežimu 2017-08-04

  Lietuvoje iki šiol gausu Sovietinių laikų palikimo - asbestinių stogų. Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su savivaldybėmis, kviečia gyventojus išsivalyti nuo sveikatai kenksmingo asbeto atliekų. Gyventojai yra skatinami teikti paraiškas savivaldybėms dėl nemokamo asbesto išvežimo ir pridavimo į specialias atliekų aikšteles.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai