Gegužės mėn. atnaujinamas valstybės paramos skyrimas individualių namų renovacijai

Valstybės parama skatina ir individualių namų renovaciją. Lietuvos aplinkos apsaugos investicinis fondas (LAAIF), panaudodamas lėšas, gautas pardavus taršos leidimus, skiria paramą individualių namų modernizavimui.

Kvietimai fiziniams asmenims teikti Projekto registracijos formas planuojami paskelbti š.m. gegužės 3 d. internetinėje svetainėje www.laaif.lt.

Valstybės parama individualiems gyvenamiesiems namams pagal LAAIF programą teikiama pagal dvi kryptis. Pirmoji kryptis yra fizinių asmenų vieno arba dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimui, tam yra skirta 1,3 mln. eurų. Antroji apima atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą gyvenamosios paskirties namuose. Tam skirta 1,5 mln. eurų.

Svarbu:

1. Individualaus namo savininkas (fizinis asmuo) gali gauti iki 30 proc. faktiškai patirtų visų tinkamų finansuoti projektų išlaidų kompensacinę išmoką, kuri negali viršyti 14 500 Eur. Tai reiškia, kad išlaidos turi būti tinkamos finansuoti, be to išlaidos turi būti patirtos – darbai turi būti atlikti ir už juos turi būti sumokėta. Tik tada LAIFF skiria kompensavimą. Be to yra reikalavimas po renovacijos išlaidas šildymui sumažinti iki 20 proc. ir pasiekti bent C pastato energinio naudingumo klasę.

2. Gyvenamasis namas turi būti visiškai užbaigtas statyti ir Statybos inspekcija turi patvirtinti statybos pabaigos deklaraciją, o statinį būtina užregistruoti Registrų centre. 

3. Namas turi būti gyvenamosios paskirties. Dėl ribotų valstybės išteklių, pasirinktas paramos prioritetas atnaujinti gyvenamuosius namus.

4. Priemonė būtų įgyvendinta būtent tais einamaisiais metais, kada teikiama paraiška. Visus darbus ir teisines procedūras būtina atlikti einamaisiais metais. Jeigu nėra susitarta, kas ir kada gali atlikti modernizavimo darbus, jei nėra visų leidimų, tuomet verta pasvarstyti – gal kitais metais teikti paraiškos formą.

5. Nebėra reikalavimų atlikti kainų apklausą ar daryti viešuosius pirkimus – rangovais galima dirbti ir pagal individualios veiklos pažymėjimus dirbantys meistrai. Tačiau reikalaujama su jais pasirašyti sutartis ir mokėjimo dokumentus – įrodymus, kad už darbus ir medžiagas apmokėta. Svarbu, kad visi mokėjimų ir išlaidų dokumentai būtų sutvarkyti pareiškėjo vardu. Dažnai kylą neaiškumų, kai, tarkime, žmona, ar kažkas iš giminaičių apmoka vieną kitą sąskaitą, bet tvarka reikalauja, kad visi dokumentai būtų tvarkomi paties pareiškėjo vardu arba kitų asmenų su įgaliojimais.

Atkreipiame dėmesį, kad abiejų kvietimų atveju kompensacinės išmokos nebus teikiamos, jei pareiškėjai prašys paramos įrenginiui, gaminančiam tos pačios rūšies energiją, kuriam diegti buvo gauta parama ankstesniais metais. Namo modernizavimo atveju netinkamu pareiškėju ar paramos gavėju taip pat laikomi fiziniai asmenys, kurie jau yra gavę kompensacinę išmoką iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų už modernizavimo projektą, kuriuo buvo pasiekti priemonės tikslai – pastato energinio naudingumo C klasė ir 20 proc. energijos suvartojimo sąnaudų sumažinimas.

Atkreipiame dėmesį, kad biokuro katilų, krosnelių, degiklių ir panašių biokurą naudojančių įrenginių įrengimas individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose 2016 m. nebus finansuojamas.

Pasibaigus priemonei numatytoms lėšoms, Projekto registracijos formų priėmimas bus stabdomas.

Daugiau informacijos rasite www.laaif.lt.

 

Komentarai (1)

irena
2017-06-20
13:40
IP: 78.158.19.205
esu pensininke gaunu 173,70 euru uz renovacija reikes moketi gyvenu viena 50,59kv.konarskio gatveje vilniuje

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Savivaldybės kviečia pasirūpinti asbesto išvežimu 2017-08-04

  Lietuvoje iki šiol gausu Sovietinių laikų palikimo - asbestinių stogų. Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su savivaldybėmis, kviečia gyventojus išsivalyti nuo sveikatai kenksmingo asbeto atliekų. Gyventojai yra skatinami teikti paraiškas savivaldybėms dėl nemokamo asbesto išvežimo ir pridavimo į specialias atliekų aikšteles.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

 • „Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo 2017-05-31

  Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo (ŠVOK) izoliacinius gaminius pagal „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ sistemą.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai