Didžiausias stabdys renovacijai - rangovų trūkumas ir brangstanti statyba

Šios problemos buvo iškeltos metinėje Renovacijos konferencijoje.

Aplinkos ministerija jau anksčiau buvo prakalbusi, kad renovacijos darbų pirkimą organizuojančios Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO LT) kataloguose vis dar konkuruoja per mažai įmonių. Anot ministro Valentino Mazuronio, 64 įmonės toli gražu nėra pakankamas rangovų skaičius, o jų turėtų būti bent 200.

Tuo metu Molėtų rajono meras Stasys Žvinys šiuos teiginius pagrindė praktiniais jo vadovaujamo rajono pavyzdžiais. Molėtų rajonas per CPO LT bandė nupirkti 30 daugiabučių namų renovacijos investicinių projektų, mažiausia rangovų pasiūlyta kaina siekė 2600 litų. Nepatenkinti aukšta kaina, molėtiškiai pasinaudojo galimybe vykdyti pakartotinį savarankišką viešąjį pirkimą ir investicinius projektus įsigijo už 700 litų.

"Anksčiau buvo deklaruojama, kad patys skaidriausi ir geriausi pirkimai vykdomi per CPO LT. Mūsų patirtis rodo kitaip, ypač kalbant apie investicinių projektų rengimą. Šiandien yra 12 rangovų, kurie yra užsiregistravę CPO LT. Įsivaizduokime, kai visos savivaldybės per CPO paskelbia konkursą, automatiškai sukyla kainos. Aš šiandien galiu daryti prielaidą, kad tie 12 rangovų gali susitarti ir padidinti kainą. Norėčiau pasakyti Ūkio ministerijai - atidarykite vartus ir įsileiskite daugiau potencialių rangovų, tik tada galėsite deklaruoti, kad pirkimai per CPO LT yra patys skaidriausi ir ekonomiškiausi", - sakė S. Žvinys.

Tuo metu Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius teigė, kad jo vadovaujamas miestas renovuotis galėtų ir sparčiau, tačiau jau susiduria su statybininkų badu.

"Norėčiau pasakyti Ūkio ministerijai - atidarykite vartus ir įsileiskite daugiau potencialių rangovų, tik tada galėsite deklaruoti, kad pirkimai per CPO LT yra patys skaidriausi ir ekonomiškiausi", - Molėtų rajono meras Stasys Žvinys.

V. Mazuronis replikavo, jog šalies bendrovės neturėtų laukti kainų kilimo ar pateikinėti 2-3 kartus brangesnių pasiūlymų, mat netrukus jų vietą gali užimti užsienio bendrovės.

"Jeigu tai yra savotiško reketo variantas, tuomet mums derėtų ramiai dirbti. Statybinės jėgos atsiras - yra užsakymų, yra pinigų, šventa vieta tuščia ilgai nebūna. (...) Kita vertus, jei susidaręs "butelio kakliukas" nemažės, mes siūlysime išimti pirminį pirkimą per CPO LT", - sakė ministras.

Molėtų rajono meras taip pat pažymėjo, kad atsigaunantis statybų sektorius netruks išpūsti renovacijos kainos.

"Matome, kas darosi rinkoje - statybų kainos neišvengimai didėja. Šiandien yra labai didelė rizika, kad investicijų projektuose apskaičiuota ir su butų savininkais suderinta kaina neatitiks rangovo siūlomos kainos. Tuomet vėl bus stabdomas procesas", - kalbėjo S. Žvinys.

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

 • „Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo 2017-05-31

  Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo (ŠVOK) izoliacinius gaminius pagal „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ sistemą.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai