Daugiabučių renovacijos kainos 20 proc. mažesnės nei planuota

Kaip skelbia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), įgyvendinant daugiabučių atnaujinimo projektus rangos darbų kainos yra apie 20 proc. mažesnės už skaičiuojamąjį rinkos kainų vidurkį. Šie duomenys gauti atlikus rugpjūtį įvykusių rangos darbų pirkimų analizę ir palyginus investiciniuose planuose numatytas kainas su tomis, už kiek realiai buvo perkami darbai.

Atliekant per CPO LT elektroninį katalogą įvykusių pirkimų analizę, buvo yginami pagrindinių renovacijos metu įgyvendinamų priemonių įkainiai: cokolio šiltinimo, tinkuojamo ir vėdinamo fasadų sienų bei sutapdinto stogo šiltinimo darbų. Analizės duomenys parodė, kad visų šių priemonių planuotos ir realios kainos skiriasi penktadaliu (detalūs duomenys – lentelėje).

PRIEMONĖS/ ĮKAINIAI

Investicijų plane numatyti įkainiai (kv.m.)

Įvykusių pirkimų įkainiai (kv.m.)

Cokolio šiltinimas žemiau grunto lygio

300 – 320 Lt

250 – 300 Lt

Tinkuojamo fasado sienų šiltinimas

300 – 320 Lt

230 – 250 Lt

Vėdinamo fasado sienų šiltinimas

380 – 400 Lt

300 – 330 Lt

Sutapdinto stogo šiltinimas

270 – 290 Lt

220 – 260 Lt

 

„Agentūros specialistų atliktos analizės rezultatai – pirmiausia svarbi žinia antrojo renovacijos etapo dalyviams, kurių didžioji dalis šiuo metu rengiasi investicijų planų pritarimui gyventojų susirinkimuose. Vertindami investicijų plane pateikiamą renovacijos kainą ir prieš priimdami galutinį sprendimą, jie turėtų atsižvelgti į tai, kad ta suma anaiptol nėra galutinė, kuri, kaip rodo naujausi duomenys, gali sumažėti net penktadaliu“, – tvirtina BETA direktorius Valius Serbenta.

BETA direktoriui pritarė ir aplinkos viceministrė Daiva Matonienė sakydama, kad kainų skirtumas pirmiausia naudingas gyventojams. ,,Didėjant konkurencijai kainos krenta, todėl dvejoti dėl renovacijos neverta, juolab kad iki metų pabaigos pradėjus renovacijos procesą, valstybė kompensuos 40 proc. išlaidų“, – sakė aplinkos viceministrė.

Pasak V.Serbentos, kainos sumažėjimas pirkimų metu, žinoma, nėra taisyklė, ypač tuomet, kai kalbama apie netinkamai ar gerokai anksčiau parengtus investicijų planus. „Aišku, jei investicijų projektas parengtas prieš 2–3 metus, natūralu, jog jos ne tik kad nesumažės, bet greičiausiai tokiam projektui neatsiras ir rangovas, mat kainos statybų rinkoje vien per praėjusius metus augo 20–30 proc.“, – svarstė BETA direktorius.

Investicijų projektų rengėjai rangos darbų kainas skaičiuoja pagal UAB „Sistela“ specialiai daugiabučių atnaujinimui parengtą kainyną. Jame yra pateiktos visos galimos atnaujinimo darbų išlaidos, kurios gali būti patiriamos vykdant pastatų konstrukcijų atnaujinimo darbus. Statybos darbų kaina apskaičiuota įvertinant numatomas tiesiogines išlaidas, susijusias su pastato konstrukcijų atnaujinimu arba pakeitimu, taip pat netiesiogines išlaidas, kurias galima būtų priskirti pastatų atnaujinimo statybos darbams.

UAB „Sistelos“ specialiai daugiabučių renovacijai skirtas kainynas rengiamas du kartus per metus.

LR Aplinkos ministerijos informacija

Komentarai (1)

Valentinas Žemaitis
2014-10-03
08:27
IP: 82.135.206.158
Pagal nekokybiškus investicinius projektus negalima teisingai paskaičiuoti statybos kainą. Užsakovai turi pasiruošti darbo projektą ,o tada skelbti konkursą. Tada nereikės verkti dėl kainos. Dabar kas leidžia į sutartis įrašyti " Rangovas privalo viską įsivertinti: investicinio projekto klaidas, senos statybos brokus, užsakovo ir gyventojų norus, tikrintojų ( ne mažiau keturių užgaidas ). Europos sąjungos pinigais negalima finansuoti daugelio darbų,tai užsakovai tuos darbus slepia po privalomais darbai ( kadastrinės bylos, įėjimo laiptų,teritorijos tvarkymą, šaligatvius ir kita ) Tai turėtų patikrinti ir nubausti užsakovus už reketą.

Susijusios naujienos

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai