Daugiabučių renovacija sparčiai juda pirmyn

„Daugiabučių atnaujinimas įgavęs didelį pagreitį, ypač šalies regionuose. Per 2014–2016 metus iš visų Šiaulių banko pasirašytų renovacijos projektų kreditavimo sutarčių maždaug 85 proc. sudaryta ne didžiuosiuose miestuose. Pagal šių sutarčių skaičių Druskininkai užima antrą poziciją po Ignalinos. Džiaugiamės, kad tūkstantojo namo gyventojai turės galimybę palankiomis kreditavimo sąlygomis sumažinti šildymo išlaidas, kartu – prisidėti prie tolesnės tvarios miesto plėtros ir padidinti bendrą Lietuvos ūkio energetinį efektyvumą. Bankui tai itin svarbu“, - sako Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Druskininkuose daugiabučių namų gyventojams ir administratoriams Šiaulių bankas iš viso suteikė 60 kreditų, kurių bendra vertė 12 mln. eurų. Tūkstantąjį kreditą renovacijai gavęs Druskininkų daugiabutis, statytas dar 1971 metais, kelia daug eksploatacijos problemų gyventojams. Iš kredito lėšų bus pakeistas stogas, apšiltintos sienos ir pamatai, rekonstruotos inžinerinės konstrukcijos, šildymo sistema, padėsianti gyventojams sutaupyti nemažai šildymo išlaidų.

Šio Vytauto g. 26 daugiabučio namo administratoriaus UAB Druskininkų butų ūkio direktorė Vladzė Prunskienė ir gyventojai aktyviai domėjosi kitų projektų renovacijos eiga, konsultavosi su Šiaulių banko specialistais dėl kredito pagal JESSICA programą reikalavimų bei dokumentų. V. Prunskienė itin palankiai vertina galimybę pagerinti namo kokybę, susikurti gražesnę ir patogesnę gyvenamąją aplinką, kartu – padidinti namo vertę.

Šiaulių bankas daugiau kaip 15 metų dalyvauja daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programoje ir yra šių projektų kreditavimo lyderis Lietuvoje. 2010-aisiais bankas tapo pirmuoju EIB finansiniu partneriu Lietuvoje, panaudojant JESSICA finansinę priemonę.

Aktyviai bendradarbiaudamas su EIB, taip pat su Lietuvos ministerijomis, savivaldos ir kitomis institucijomis bei gyventojais ir daugiabučių namų administratoriais, Šiaulių bankas ne tik teikia kreditus daugiabučiams atnaujinti. Bankas veikia ir kaip šio Lietuvai svarbaus projekto investuotojas – per 2014–2016 metus prie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizacijos) programos nuosavomis lėšomis jau yra prisidėjęs 80 mln. eurų. Būstų modernizavimas yra viena iš prioritetinių Šiaulių banko veiklos krypčių.

Daugiabučių atnaujinimas įgavęs didelį pagreitį, ypač šalies regionuose.

Straipsnio šaltinis: sb.lt

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai