Daugiabučių renovacija sparčiai juda pirmyn

„Daugiabučių atnaujinimas įgavęs didelį pagreitį, ypač šalies regionuose. Per 2014–2016 metus iš visų Šiaulių banko pasirašytų renovacijos projektų kreditavimo sutarčių maždaug 85 proc. sudaryta ne didžiuosiuose miestuose. Pagal šių sutarčių skaičių Druskininkai užima antrą poziciją po Ignalinos. Džiaugiamės, kad tūkstantojo namo gyventojai turės galimybę palankiomis kreditavimo sąlygomis sumažinti šildymo išlaidas, kartu – prisidėti prie tolesnės tvarios miesto plėtros ir padidinti bendrą Lietuvos ūkio energetinį efektyvumą. Bankui tai itin svarbu“, - sako Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Druskininkuose daugiabučių namų gyventojams ir administratoriams Šiaulių bankas iš viso suteikė 60 kreditų, kurių bendra vertė 12 mln. eurų. Tūkstantąjį kreditą renovacijai gavęs Druskininkų daugiabutis, statytas dar 1971 metais, kelia daug eksploatacijos problemų gyventojams. Iš kredito lėšų bus pakeistas stogas, apšiltintos sienos ir pamatai, rekonstruotos inžinerinės konstrukcijos, šildymo sistema, padėsianti gyventojams sutaupyti nemažai šildymo išlaidų.

Šio Vytauto g. 26 daugiabučio namo administratoriaus UAB Druskininkų butų ūkio direktorė Vladzė Prunskienė ir gyventojai aktyviai domėjosi kitų projektų renovacijos eiga, konsultavosi su Šiaulių banko specialistais dėl kredito pagal JESSICA programą reikalavimų bei dokumentų. V. Prunskienė itin palankiai vertina galimybę pagerinti namo kokybę, susikurti gražesnę ir patogesnę gyvenamąją aplinką, kartu – padidinti namo vertę.

Šiaulių bankas daugiau kaip 15 metų dalyvauja daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programoje ir yra šių projektų kreditavimo lyderis Lietuvoje. 2010-aisiais bankas tapo pirmuoju EIB finansiniu partneriu Lietuvoje, panaudojant JESSICA finansinę priemonę.

Aktyviai bendradarbiaudamas su EIB, taip pat su Lietuvos ministerijomis, savivaldos ir kitomis institucijomis bei gyventojais ir daugiabučių namų administratoriais, Šiaulių bankas ne tik teikia kreditus daugiabučiams atnaujinti. Bankas veikia ir kaip šio Lietuvai svarbaus projekto investuotojas – per 2014–2016 metus prie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizacijos) programos nuosavomis lėšomis jau yra prisidėjęs 80 mln. eurų. Būstų modernizavimas yra viena iš prioritetinių Šiaulių banko veiklos krypčių.

Daugiabučių atnaujinimas įgavęs didelį pagreitį, ypač šalies regionuose.

Straipsnio šaltinis: sb.lt

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

 • „Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo 2017-05-31

  Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo (ŠVOK) izoliacinius gaminius pagal „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ sistemą.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai