CPO LT renovuoti daugiabučiams surado ir atrinko dar 311 Lietuvos statybos įmonių

CPO LT elektroniniame kataloge pradėjo veikti atnaujintas modulis projektavimo paslaugoms ir rangos darbams atskirai bei rangos darbams kartu su projektavimo paslaugomis įsigyti. Šiai dienai pasirašytos preliminarios sutartys su 311 Lietuvos statybos įmonių – daugiau nei 5 kartus padidėjo rangovų skaičius.

2013 metais, kai CPO LT pradėjo vykdyti centralizuotą daugiabučių namų renovacijos darbų pirkimą per elektroninį katalogą, rezultatai buvo žymiai kuklesni – vos 61 statybinė organizacija siūlė savo paslaugas.

Kaip teigia CPO LT organizacija: ,,Centralizuoto renovacijos darbų pirkimo oponentai abejojo, ar CPO LT sugebės pritraukti didesnį tiekėjų skaičių, tvirtino, kad nei pirkėjams, nei pardavėjams toks renovacijos vykdymo modelis nėra patrauklus, o Lietuvos statybinėms organizacijoms ekonomiškai nenaudinga dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje. Ir darydavo išvadą, kad nieko kito nelieka, kaip vykdyti renovaciją įsivežant statybininkus iš užsienio".

Rengiant atnaujintą modulį statybinės įmonės buvo lyginamos tarpusavyje pagal kvalifikacinius, ekonominius finansinius atrankos kriterijus. Atliktas tiekėjų reitingavimas, jų kvalifikacija įvertinta balais ir sudaryta Lietuvos statybininkų kvalifikacinė eilė.

"Tai ne tik objektyvus jų įvertinimas, bet ir paskata įmonėms siekti geresnių rezultatų, lygiuotis į lyderius. Ši informacija labai svarbi pirkėjams, kurie, įsigydami renovacijos darbus per CPO LT elektroninį katalogą, nepirks „katės maiše“ ir bus ramūs, kad statybininkų kvalifikacija patikrinta, todėl darbai bus atliekami kokybiškai" - skelbiama pranešime.

CPO LT taip pat nurodo, kad per aštuonis 2013 metų mėnesius, kai buvo privaloma paslaugas pirkti per CPO LT, sudaryta sutarčių dėl 201 objekto (vidutiniškai dėl 25 per mėnesį), per 2014 metų pirmą pusmetį, kai tai nebėra privaloma – dėl 313 objektų (vidutiniškai dėl 52 per mėnesį).

Pirkėjai, pirkdami renovacijos darbus ir paslaugas per CPO LT katalogą jau sutaupė virš 25 mln. Lt, t.y. rangos darbus įsigijo vidutiniškai apie 6 proc. pigiau, nei planavo.

Daugiau informacijos: http://www.cpo.lt/pirkejams/

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai