CPO LT renovuoti daugiabučiams surado ir atrinko dar 311 Lietuvos statybos įmonių

CPO LT elektroniniame kataloge pradėjo veikti atnaujintas modulis projektavimo paslaugoms ir rangos darbams atskirai bei rangos darbams kartu su projektavimo paslaugomis įsigyti. Šiai dienai pasirašytos preliminarios sutartys su 311 Lietuvos statybos įmonių – daugiau nei 5 kartus padidėjo rangovų skaičius.

2013 metais, kai CPO LT pradėjo vykdyti centralizuotą daugiabučių namų renovacijos darbų pirkimą per elektroninį katalogą, rezultatai buvo žymiai kuklesni – vos 61 statybinė organizacija siūlė savo paslaugas.

Kaip teigia CPO LT organizacija: ,,Centralizuoto renovacijos darbų pirkimo oponentai abejojo, ar CPO LT sugebės pritraukti didesnį tiekėjų skaičių, tvirtino, kad nei pirkėjams, nei pardavėjams toks renovacijos vykdymo modelis nėra patrauklus, o Lietuvos statybinėms organizacijoms ekonomiškai nenaudinga dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje. Ir darydavo išvadą, kad nieko kito nelieka, kaip vykdyti renovaciją įsivežant statybininkus iš užsienio".

Rengiant atnaujintą modulį statybinės įmonės buvo lyginamos tarpusavyje pagal kvalifikacinius, ekonominius finansinius atrankos kriterijus. Atliktas tiekėjų reitingavimas, jų kvalifikacija įvertinta balais ir sudaryta Lietuvos statybininkų kvalifikacinė eilė.

"Tai ne tik objektyvus jų įvertinimas, bet ir paskata įmonėms siekti geresnių rezultatų, lygiuotis į lyderius. Ši informacija labai svarbi pirkėjams, kurie, įsigydami renovacijos darbus per CPO LT elektroninį katalogą, nepirks „katės maiše“ ir bus ramūs, kad statybininkų kvalifikacija patikrinta, todėl darbai bus atliekami kokybiškai" - skelbiama pranešime.

CPO LT taip pat nurodo, kad per aštuonis 2013 metų mėnesius, kai buvo privaloma paslaugas pirkti per CPO LT, sudaryta sutarčių dėl 201 objekto (vidutiniškai dėl 25 per mėnesį), per 2014 metų pirmą pusmetį, kai tai nebėra privaloma – dėl 313 objektų (vidutiniškai dėl 52 per mėnesį).

Pirkėjai, pirkdami renovacijos darbus ir paslaugas per CPO LT katalogą jau sutaupė virš 25 mln. Lt, t.y. rangos darbus įsigijo vidutiniškai apie 6 proc. pigiau, nei planavo.

Daugiau informacijos: http://www.cpo.lt/pirkejams/

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

 • „Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo 2017-05-31

  Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo (ŠVOK) izoliacinius gaminius pagal „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ sistemą.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai