Ar renovacija bus sėkminga, priklauso nuo visų dalyvių pastangų

Detaliai išanalizuoti kiekvienos savivaldybės, dalyvaujančios renovacijos procese, situaciją, susitikti su rangovais ir atsakyti į kylančius klausimus – tokią užduotį išsikėlė daugiabučių modernizaciją kuruojanti aplinkos viceministrė Daiva Matonienė. Savaitės pradžioje aktualius renovacijos proceso klausimus ji sprendė su Vilkaviškio ir Kauno rajonų savivaldybių atstovais.

„Daugiabučių modernizacija – didžiulis, visą Lietuvą apimantis sudėtingas procesas. Ją įgyvendinant mūsų šalyje kasdien vidutiniškai atliekama darbų už 1 mln. eurų, todėl natūralu, kad nesklandumų gali pasitaikyti. Bet tai – tik atvejai, ir visi turime stengtis, kad jie būtų kuo retesni“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Daugiabučių namų renovacijos darbus Vilkaviškyje atlieka 5 statybos įmonės. Iki metų pabaigos šioje savivaldybėje planuojama užbaigti renovuoti 16 daugiabučių. Kauno rajone pasirašyta 40 daugiabučių namų renovacijos rangos darbų sutarčių. Iki metų pabaigos planuojama renovuoti 31 daugiabutį namą. Daugiabučius renovuoja 14 įmonių, priežiūrą vykdo 5 techniniai prižiūrėtojai.

„Renovacijos procese daug dalyvių – tai ir rangovai, ir prižiūrėtojai, ir savivaldybės, ir gyventojai. Jos sėkmė priklauso nuo visų ir nuo kiekvieno iš jų. Matydamos, kad įmonės nesusitvarko su prisiimtais įsipareigojimais, vėluoja atlikti darbus, savivaldybės turi nedelsdamos reaguoti ir imtis sutartyse numatytų priemonių, taikyti sankcijas ir apie tai informuoti Aplinkos ministeriją“, – pabrėžė viceministrė.

Ji taip pat pažymėjo, kad praktika pradėti statybos darbus be kreditavimo sutarčių yra ne tik rizikinga, bet ir neteisėta. Rangos darbų sutartys gali būti pasirašomos ir renovacijos darbai pradedami tik gavus finansinių įstaigų pritarimą.

Kilus klausimų ar abejonių dėl renovacijos darbų kokybės, galima skambinti Būsto energijos taupymo agentūros „Karštąja linija“ – nemokamu telefonu 8 800 200 12.

Aplinkos ministerijos informacija

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

 • „Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo 2017-05-31

  Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro kondicionavimo (ŠVOK) izoliacinius gaminius pagal „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ sistemą.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai