45 tūkst. butų savininkai gyvena renovuotuose namuose ir už šildymą moka perpus mažiau

Didžiąją nuo 2013 m. renovuotų namų dalį sudaro pagal naująjį renovacijos modelį įgyvendinti projektai – iš tūkstančio daugiabučių daugiau kaip 700 įgyvendinti per savivaldybes. Tai, jog daugiau kaip 70 proc. įgyvendinamų renovacijos projektų vyksta per savivaldybes, akivaizdžiai patvirtina, jog ne vienerius metus strigusį daugiabučių atnaujinimo procesą išjudino naujasis renovacijos modelis.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas teigia, kad reikia tik pasidžiaugti, jog stipriai išaugusios renovacijos apimtys rodo ne tik pagerėjusią šalies gyventojų gyvenimo kokybę, bet ir renovacijos poveikį šalies ekonominiams procesams – statybų sektoriaus augimui, naujų darbo vietų kūrimui, nekilnojamo turto rinkos pokyčiams.

„Renovavus namus išaugo maždaug 45 000 butų vertė. Nekilnojamojo turto kaina padidėjo, o štai sąskaitos už šildymą daugiau kaip perpus sumažėjo. Šimtai tūkstančių Lietuvos gyventojų džiaugiasi gražesne aplinka ir neabejoju, kad yra laimingesni. Sėkmingai įgyvendinta renovacija parodė, kad šis procesas didina ne tik BVP, bet ir nacionalinį laimės indeksą“, - sako K. Trečiokas.

Skaičiuojama, jog šiandien renovacijos procese dalyvauja daugiau kaip 300 statybos sektoriaus bendrovių – projektavimo, statinių techninę priežiūrą atliekančių įmonių, statybinių medžiagų gamintojų, statybinės technikos bei pastolių nuoma užsiimančių įmonių, rangovinių organizacijų. Investicijos į daugiau kaip 1000 užbaigtų ir 700 artimiausiu metu planuojamų pabaigti daugiabučių atnaujinimą siekia 480 mln. eurų – o tai sudaro 18 proc. praėjusių metų Lietuvos statybos sektoriaus apyvartos, siekusios 2,6 mlrd. eurų.

Šaltinis: Aplinkos ministerija

Komentarai (1)

Julija
2017-03-23
12:46
IP: 193.219.177.139
....ir moka bankui paskolą - kartu sudėjus moka tiek pat kiek nerenovuotame name, tai kur ta nauda ???

Susijusios naujienos

 • Mokys energiškai efektyvių pastatų planavimo ir statybos subtilybių 2017-09-11

  „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ kartu su Lietuvos inžinierių sąjunga šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais rengia mokymų ciklą, kur supažindins su esminėmis A, A+ ir A++ klasės pastatų projektavimo subtilybėmis bei pastatų energinio naudingumo planavimu kompiuterinėmis programomis.

 • Savivaldybės kviečia pasirūpinti asbesto išvežimu 2017-08-04

  Lietuvoje iki šiol gausu Sovietinių laikų palikimo - asbestinių stogų. Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su savivaldybėmis, kviečia gyventojus išsivalyti nuo sveikatai kenksmingo asbeto atliekų. Gyventojai yra skatinami teikti paraiškas savivaldybėms dėl nemokamo asbesto išvežimo ir pridavimo į specialias atliekų aikšteles.

 • Keičiasi renovacijos rėmimo tvarka 2017-05-31

  Siekiant paspartinti Daugiabučių modernizacijos programos tempą, Vyriausybė nutarė kiek pakeisti paramos renovacijai išmokėjimo tvarką: nuo šiol nedidelė dalis valstybės paramos sumos – 15 proc. – bus pervedama iškart po renovacijos darbų atlikimo. Tokiu būdu bus šiek tiek bus sumažintas ir kreditas, kurį už renovaciją turi sumokėti gyventojai.

 • Pagalba statantiems energiškai efektyvius namus 2017-05-31

  Kylant pastatų energinio naudingumo reikalavimams ir tokių būstų paklausai „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) birželio 15 dieną Vilniuje (Viešbutyje Karolina, Sausio 13-osios g. 2) organizuoja mokymus, skirtus visiems statybos proceso dalyviams: nuo užsakovo, privataus statytojo, projektuotojo ar architekto iki techninių prižiūrėtojų, savivaldybių bei valstybės institucijų specialistų, dalyvaujančių statybos procesuose.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai