Naudoti plastikiniai langai – ką turime žinoti?

 

Langai – akys, suteikiantys namams šviesos ir tuo pačiu jaukumo. Taip pat tai jautriausia ir silpniausia namo vieta, išleidžianti į išorę daug šilumos, o į vidų įleidžianti besibraunantį šaltuką, kas itin aktualu žiemos metu. Todėl jaučiant, jog viduržiemį langas tiesiogine prasme „spinduliuoja“ šaltį ir jokie kamšymai nebepadeda, vertėtų pagalvoti apie pavasarinį langų keitimą. Rinkoje daugybė variantų: mediniai langai, plastikiniai langai, naudoti plastikiniai langai, tad kiekvienas ras variantą pagal kišenę, skonį ir įsitikinimus.

Taupus moka du kartus

Keičiant langus reikia turėti omenyje, jog tai ilgalaikė investicija. Langai paprastai keičiami kas 10 metų, o taupesni ir išradingesni lietuviai sugeba pasikeisti ir kas 20-30 metų. Tad nederėtų taupyti, o rinktis langus, kurie tarnaus ilgai. Jei esama finansinių sunkumų, verčiau keisti po vieną langą kas metai arba rinktis kokybiškus, bet pigesnius naudotus plastikinius langus, nei rinktis pigius ir nuo šalčio neapsaugančius langus vien dėl to, kad jie gražūs ir pigūs.

Šalyse, kuriose pragyvenimo lygis yra aukštesnis, o kokybės standartai  yra daug griežtesni, žmonės labiau linkę dažniau renovuoti, atnaujinti  būstą, o tuo pačiu ir langus.

 Vos kelis metus panaudoti kokybiški langai  iš Vokietijos, Švedijos, Suomijos puikiai atitinka kokybės reikalavimus ir  gali būti naudojami dar mažiausiai dešimtmetį. Dėl to, kad yra naudoti,langai yra gerokai pigesni, tad tai puikus ekonomiškas sprendimas ieškantiems gero, bet pigaus langų varianto. Kiek atsargesniems reikėtų būti renkantis naudotus langus iš pietų regionų (pvz. Ispanijos, Italijos), kur naudojami langai nepritaikyti vėsiam Lietuvos klimatui.

Pasikliaukite specialistais

Vieni išmano kaip pasiūti rūbus, kiti kaip išvirti maistą, treti kaip susitvarkyti santechniką. Tačiau natūralu, jog negalime būti visų galų meistrai ir išmanyti tiek apie sodo reikmenis, tiek apie langų profilius. Todėl renkantis langus derėtų pasikliauti ne tik savo nuojauta, bet ir kreiptis į specialistus, kurie patars, paaiškins, kuo iš pažiūros vienodi langai skiriasi, kokie vieno ar kito varianto privalumai ir trūkumai. Teisingai priimtas sprendimas sutaupys pinigų ir leis džiaugtis puikiais langais bei šiluma namuose.

naudoti plastikiniai langai

Užduokite klausimą ekspertui
Keisti
Konsultuoja ekspertai

  Saulius Šukelis

  Vėdinamų fasadų tvirtinimo sistemos "Aloon" ekspertas

  Andrius Gikevičius

  Stogo ir fasado dangų ekspertas UAB "Eternit Baltic"

  Giedrius Gelusevičius

  Termoizoliacinių sistemų ekspertas UAB "Paroc"

  Justas Rutkauskas

  Šildymo sistemų ekspertas UAB "Danfoss"

  Aušrys Šliavas

  Advokatas, teisininkas "Raidla Lejins & Norcous"

  Vydmantas Grigoravičius

  Advokatas, teisininkas "Raidla Lejins & Norcous"

Prenumeruok naujienas