Mūsų daugiabutis priklauso bendrijai. Buvo pritarta renovacijai, tačiau paruošus dokumentus atsirado neatitikimų dėl pastato ploto? Kokias dokumentais/procedūromis remiantis yra rengiamas investicinis planas?

Pirminis renovacijos planas yra derinamas su bendrija, viešo aptarimo metu gyventojai gali pateikti visas pastabas dėl renovacijos priemonių, dėl ploto, jei yra kažkokie netikslūs duomenys – visa tai yra pataisoma pagal gyventojų pastabas. Tada planas teikiamas agentūrai, kuri peržiūri, ar atnaujinimo priemonės atitinka programą, ir patikrina paramos būstui dalį. Tuomet vyksta derinimas su pačiais gyventojais, gyventojai turi pritarti investiciniam planui – taigi, jei jie pritaria, jie taip pat yra atsakingi už tą planą.

Vėliau, projektų rengėjas rengia planą pagal nustatytą tvarką. Jis vadovaujasi pastato duomenimis, pavyzdžiui, inventorine byla, Registrų centro pažyma apie patalpų kvadratūras. Jeigu projekto plane pasitaiko techninių klaidų, viešojo aptarimo metu tokias pastabas pateikia gyventojai. Kvadratūros duomenys imami iš Registrų centro pažymos, dažnai gyventojai patys nežino tos kvadratūros, nes jų inventorinėje byloje esanti kvadratūra neatitinka Registrų centro duomenų.

Bankas taip pat skaičiuoja kredito dalį kiekvieno buto savininkui vadovaujantis Registrų centro pažyma – tokia yra tvarka, tokie įstatymai Lietuvoje. Kadastrinė byla ruošiama po renovacijos. 

Panašūs klausimai

Užduokite klausimą ekspertui
Keisti
Konsultuoja ekspertai

  Saulius Šukelis

  Vėdinamų fasadų tvirtinimo sistemos "Aloon" ekspertas

  Andrius Gikevičius

  Stogo ir fasado dangų ekspertas UAB "Eternit Baltic"

  Giedrius Gelusevičius

  Termoizoliacinių sistemų ekspertas UAB "Paroc"

  Justas Rutkauskas

  Šildymo sistemų ekspertas UAB "Danfoss"

  Aušrys Šliavas

  Advokatas, teisininkas "Raidla Lejins & Norcous"

  Vydmantas Grigoravičius

  Advokatas, teisininkas "Raidla Lejins & Norcous"

Prenumeruok naujienas