Savivaldybių politikai turi suprasti, kad renovacija reikalinga žmonėms

Ignalinos savivaldybės politikai dvejojo, priimdami sprendimą pradėti ambicingą masinės renovacijos projektą mieste. Šiais metais Ignalina užbaigs renovuoti visus visuomeninius pastatus ir 85 proc. gyvenamųjų namų.Tai yra didžiausios ligi šiol įgyvendintos namų atnaujinimo projektų apimtys šalyje.

Nauda miestui ir žmogui

Daugiau nei prieš metus suvokus, kad su renovacija galima pasiekti didelį taupymo efektą ir atliepti žmonių lūkesčius, savivaldybės taryboje, visgi neišvengta diskusijų – būta politikų, kurie svarstė, kad, neva neverta skubėti, reikėtų palaukti, nes niekur aplink panašaus mąsto darbai dar nevyksta, be to – neaišku, ar žmonės pajėgs išsimokėti prisiimtas paskolas.

Orientavomės į tvarumą, o ne į šios dienos sprendimą - pasidarysime ir bus padaryta. Bus darbas padarytas ir bus žmonėms reali nauda. Kitaip, kam valdžia reikalinga, jei ji nenori daryti darbų, kurie žmonėms reikalingi? Juolab kad žmonės per susitikimus kelia klausimus, kaip mažinti išlaidas, gerinti gyvenimo kokybę ir komfortą.

Politikams buvo išdėstyti argumentai, ką namų renovacija duoda žmonėms, ką miesto perspektyvai ir po diskusijų sutarta, kad pastatų atnaujinimo programa reikalinga ir ją būtina įgyvendinti. Jau daugiau nei prieš metus ignaliniečiai suprato, jog besibaigiantis sunkmetis reiškia palankų laiką pradėti ieškoti geriausių sprendimų.

Tai - nusiteikimo reikalas. Mes, apsvarstę ir matydami, kad šiandien galime žmonėms pasiūlyti gerą renovacijos variantą bei pasiekti rezultatus, kurie mažintų šeimos išlaidas ir tuo pačiu gražintų miestą, ėmėmės šio darbo. Nes jeigu jo nesiimsime dabar, tai ateityje sąlygos gali būti daug prastesnės, arba paprasčiausiai gali nelikti pinigų.

Pavyzdys visai Lietuvai

Ignalinoje sukurtas ir parengtas kompleksinis daugiabučių renovavimo modelis, teisės aktų pakeitimai bei viso miesto šilumos ūkio pertvarkymo projektai tapo pagrindu Vyriausybės inicijuotai masinės renovacijos programai. Esminis postūmis, paskatinęs daugiabučių atnaujinimo procesą buvo sprendimas paskirti savivaldybių administratorius, rengiančius bei kuruojančius ne tik renovacijos projektus bei jų įgyvendinimą, bet ir užsitikrinant finansinę paramą.

Ignalinos politikams neliko dvejonių, kad savivaldybė su gyventojais turi pasidalinti atsakomybe už miesto ateitį. Rajono taryboje pavyko pasiekti, kad sprendimus dėl renovacijos paremtų ne tik stipri valdančioji dauguma, bet ir kitų partijų atstovai.

Net ir Seimo nariai deklaruoja, kad renovacija yra reikalinga, todėl savivaldybių politikams miestuose elgtis atvirkščiai neišeina. Mums pavyko susitarti ir įtikinti net didžiausius oponentus – jeigu mes nedarysime konkrečių darbų, tai deklaracijos seimuose ir partijose teliks deklaracijomis.

Komentarai (0)

Rašyk savo nuomonę
Turite ką papasakoti renovacijos tema?
Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai