Linas Balsys: atsinaujinę gyvenkime ilgiau

Renovacijos ir ekologijos sąryšis yra tiesioginis. Nes renovacija, visų pirma, yra susijusi su energijos vartojimo efektyvumu. Tai -esminis dalykas, dėl ko ji yra vykdoma.

Žinoma, gyventojų mokami pinigai už šildymą taip pat svarbūs, bet, jei kalbame apie renovaciją kaip apie nacionalinį reiškinį, jos ryšys su ekologija yra labai aiškus ir stiprus.

Kokybiška renovacija

Esminis dalykas gyventojams yra žinoti ir atsižvelgti, kokio tipo ir kaip renovacija bus vykdoma. Dažnai nutinka, kad namas tarsi aprengiamas kailiniais ir apšiltinamas iš išorės, ir tuo viskas pasibaigia. Šiuo atveju dažnai nukenčia gyventojų gyvenimo kokybė, nes sienos ima rasoti, pelyti, irti. Tokia renovacija tik pablogina situaciją.

Tačiau pastebime labai šviesių bendrijų gyvenamųjų namų savininkų ir labai protingų pirmininkų, kurie užsiima visiškai novatoriška renovacija.

Vienas iš pavyzdžių – Alytuje. Dvidešimties butų namas yra visiškai renovuotas, kitas – 70 butų – eina tuo pačiu keliu. Namas tampa visiškai nepriklausomu nuo centrinio miesto šildymo tinklų. Bendrija savo paėmusi paskolą, be jokios ypatingos paramos įsirengė geoteriminę šildymo sistemą ir modernizavo šilumos mazgo apskaitą bei patį šilumos mazgą.

Ir tik vėliau - trečiajame renovacijos darbų etape namas „aprengtas kailiniais” su privalomais papildomais ortakiais, kad atsirastų natūralioji ventiliacija. Ko vertos šios investicijos? Pavyzdžiui, iki renovacijos už vidutinio buto šildymą žiemą tekdavo mokėti po 500 litų per mėnesį, o dabar gyventojai moka 50 litų į mėnesį.

Labai dažnai būna, kad namas tarsi aprengiamas kailiniais ir apšiltinamas iš išorės, o tuo lyg ir viskas pasibaigia

 

Linas Balsys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas

Inovatyvūs sprendimai

Čia sprendžiama dar viena problema – namai nėra atsijungę nuo centrinės šildymo sistemos, bet jie tiesiog niekada nepradeda šildymo sezono, centralizuoto šilumos tiekėjo požiūriu.

Jei kartais būna labai šalta žiema – apie 35 laipsnius šalčio ir geotermikos pajėgumų jau nebeužtenka, gyventojai bet kada gali gauti šilumą iš miesto centralizuotu tinklu. Tiesa, tam mes turėsime pataisyti įstatymą ir Seimo Aplinkos apsaugos komitete jau svarstėme, kaip sureguliuoti santykius, kiek reikia mokėti abonementinio mokesčio šilumos tinklams, kad galimybė gauti centralizuotą šildymą išliktų.

Kitas namas, kuris yra šalia, eina dar toliau – įsirengia geoterminę šiltinimo sistemą kaip ir pirmajame, be to – ant stogo montuos saulės kolektorius, kurie šildys vandenį. Ko gero pastariesiems niekada nebus būtinybės įsijungti į miesto šildymo tinklus.

Esant tokiam požiūriui, puikiai tarpusavyje dera tvarumas, ekologija, modernios investicijos, atsinaujinančių energetikos išteklių panaudojimas. Ir galiausiai – didžiulė finansinė nauda žmogui.

Tai - aiškus įrodymas, kad kai mes kalbame apie apšiltinimą ir renovaciją, panaudojant atsinaujinančius energetikos išteklius, kaip geotermika ir saulė, gauname milžinišką efektą, kuris duoda labai apčiuopiamą naudą kiekvieno žmogaus kišenei.

Komentarai (3)

LORD NELSON
2020-10-31
03:31
IP: 197.210.52.217
Sveiki atvykę į iliuminatų pasaulį. Pritraukite vargšus, vargstančius ir talentingus į šlovės ir turtų žiburį. Gaukite žinių, galios, pinigų, saugumo, pripažinkite savo versle, politinėse varžybose. Pakilkite į viršų, kad ir ką darytumėte, būkite apsaugoti dvasiniu ir fiziniu požiūriu! Visa tai pasieksite akies mirksniu, kai pradėsite veikti DIDŽIOJE ŠVIESOS TEMPLE. Kai būsite pakviesti į ILLUMINATI EMPIRE, turėsite daugybę privalumų, tokių kaip turtas, šlovė, gera sveikata. Ir dar. Susisiekite su šventykla per „WhatsApp +1“ ((646)328-7046)
obodubu monday
2020-10-31
03:28
IP: 197.210.52.50
Dr. Obodubu pirmadienis yra pripažintas visame jūrų karalystės pasaulyje. Kaip vienas iš geriausių laimingų ir galingiausių vietinių kerų daktarų nuo savo protėvių laivo pradžios iki šiol dr. Obodubu pirmadienis gyvena stipriai tarp visų kitų vietinių gydytojų. niekada nebuvo jokios negalimybės formos, nepriklausančios nuo daktaro Obodubu pirmadienio, nesvarbu, koks atstumas turi problemų ar situacijos, tereikia tikėti vietiniu gydytoju dr. Obodubu pirmadieniu, kuris veikia, jis visada perspėja niekada nesulaukti savo kerų, jei netikite ar negalite vykdyti jo nurodymų. vietinis gydytojas dr. Obodubu pirmadienis paskiria teikti paslaugas tiems, kuriems reikalinga dvasinė pagalba, nepaisydami jūsų situacijos sunkumo ar atstumo tol, kol vanduo, jūra, vandenynas, ežeras, upė, smėlis ir kt. tu, tada tavo gyvenimo problemos būtų valdomos po tavo koja. jei jums reikia dvasinės pagalbos dėl bet kurio iš šių būdų, paskambinkite gydytojui Obodubu telefonu: +2349058774809 Susigrąžink savo meilę Įsčių vaisius Fibroid Verslo bumas Finansinis proveržis Praturtėk be ritualo Daryk taip, kaip aš sakau Blogas sapnas Pažadėk ir nepavyks Epilepsija Žemės / teismo byla Psichinis sutrikimas Politinis paskyrimas Vizų patvirtinimas Vėžys Egzamino sėkmė Išleisk ir sugrįžk Sėkmės Natūralus Neathas Hipertenzija Insultas Pjautuvo ląstelė Impotencija Laimėk teismo bylą Paaukštinimas darbe Komanduojantis tonas Apsauginis žiedas Santuokos sėkmė Meilės žiedas Palankumo žiedas Atgaukite prarastą šlovę Dvasinė galia Dievo žmonėms Kelionių sėkmės žiedas Darbo sėkmė Lotto / Pool Win / betnaija win Ir daugelis Daugiau skubėkite paskambinti arba paskambinkite „WhatApp Baba Doctor“ gydytojui Obodubui pirmadienį +2349058774809 dėl dvasinių problemų šiandien, ir jūs tikrai išspręsite visus savo sunkumus.
Rašyk savo nuomonę
Turite ką papasakoti renovacijos tema?
Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai