Kodėl mums reikia atsinaujinti?

Sovietmečio miestus ir gyvenamuosius rajonus bei daugiabučius planavę architektai, ko gero, nė nenutuokė, kaip neatnaujinami jų kūriniai atrodys po keletos dešimtmečių ar po pusės amžiaus. Pradedant estetine namų išvaizda, besikeičiančiomis fasadų ari interjero madomis, baigiant kiemais, viešosiomis erdvėmis ir susiekimu, ženkliai padaugėjus automobilių.

Gyvename dėžutėse

Ne veltui gajus palyginimas, jog daugumas lietuvių tebegyvena sovietiniuose inkilėliuose - tarsi iš kartoninių batų dėžių surikiuotose mikrorajonuose. Akivaizdu, kad senoviškos architektų vizijos nūnai ne tik bado akis, bet ir katastrofiškai tuština gyventojų, miestų bei valstybės kišenes.

Kasmet kylant kuro kainoms, ilgainiui neremontuoti, neprižiūrėti, nedažomi, apgriuvę daugiabučiai su prakiurusiomis sienomis, varvančiais stogais, apšnerkštomis laiptinėmis ar chaotiškomis mozaikomis įstiklintais balkonais vėjais paleidžia daugiau negu pusę šeimos ir savivaldybės biudžeto.

Ne tik daugiabučių gyventojai, bet ir valdžia, o kartu ir sveikatos bei higienos specialistai - net gi psichologai sutaria, kad tokiomis sąlygomis ir tokioje aplinkoje gyventi darosi nepakeliamai brangu, nesaugu, kenksminga ar beveik neįmanoma.

Griauti ar statyti?

Kartais pasigirsta nuomonių ir pateikiama pavyzdžių, kai seni daugiabučiai paprasčiausiai nugriaunami ir jų vietoje iškyla modernūs, jaukūs, patogūs, ekonomiški ir derantys su aplinka namai, tačiau apie tokio sprendimo kainą visoje Lietuvoje, kol kas niekas garsiai nekalba .

2014-aisiais Lietuvoje įsibėgėja ir įgauna pagreitį ilgai buksavęs daugiabučių namų renovacijos procesas. Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, ES struktūriniai fondai, valstybė ir patys gyventojai savomis lėšomis finansuoja būsto atnaujinimo projektus.

Nors apsikuopti aplink save atrodo natūralu ir savaime suprantama, tačiau tai tik pirmas ir, bene svarbiausias žingsnis, šiandien gyvenant sparčiai besikeičiančiame ir modernėjančiame pasaulyje.

Net jeigu mums šiandieninis būstas atrodo apgailėtinai, jį sutvarkius ir pavertus jaukiu bei patogiu gyventi, tokio turto kainą netruks aukštai įvertinti kiti.

Komentarai (7)

Biden Williams
2023-05-05
23:29
IP: 68.235.33.105
Are you in great need of credit rebuild? In order to get better rates/ low interest loans. I strongly recommend JERRYLINK CREDIT GROUP. They are top notch in terms of credit fix. They helped me delete negative items on my report, and my score rose to excellent. They can be reached via mail: jerrylinkgroup@gmail.com
Mr,Reekado
2022-05-27
09:08
IP: 106.206.13.35
Do you need an urgent loan to solve your financial needs? We offer loans ranging from 5,000.00 to 850,000,000.00. Max, we are reliable, powerful, fast and dynamic, with no credit check and offers a 100% guarantee foreign loans during the period of this,We also issued a loan in Euros,THB-Thai Baht, India Rupees,Sterling and Dollar exchange rate is 3% of all loans if you are interested get back to us through.Whatsapp Contact:+917381718873. Email: reekadorosey07 @gmail.com With the following information: Your Name: Country: City: Address: Amount Needed: Duration: Age: Sex: Occupation: Phone No: Thanks Mr.Reekado.
Rašyk savo nuomonę
Turite ką papasakoti renovacijos tema?
Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai