Kodėl mums reikia atsinaujinti?

Sovietmečio miestus ir gyvenamuosius rajonus bei daugiabučius planavę architektai, ko gero, nė nenutuokė, kaip neatnaujinami jų kūriniai atrodys po keletos dešimtmečių ar po pusės amžiaus. Pradedant estetine namų išvaizda, besikeičiančiomis fasadų ari interjero madomis, baigiant kiemais, viešosiomis erdvėmis ir susiekimu, ženkliai padaugėjus automobilių.

Gyvename dėžutėse

Ne veltui gajus palyginimas, jog daugumas lietuvių tebegyvena sovietiniuose inkilėliuose - tarsi iš kartoninių batų dėžių surikiuotose mikrorajonuose. Akivaizdu, kad senoviškos architektų vizijos nūnai ne tik bado akis, bet ir katastrofiškai tuština gyventojų, miestų bei valstybės kišenes.

Kasmet kylant kuro kainoms, ilgainiui neremontuoti, neprižiūrėti, nedažomi, apgriuvę daugiabučiai su prakiurusiomis sienomis, varvančiais stogais, apšnerkštomis laiptinėmis ar chaotiškomis mozaikomis įstiklintais balkonais vėjais paleidžia daugiau negu pusę šeimos ir savivaldybės biudžeto.

Ne tik daugiabučių gyventojai, bet ir valdžia, o kartu ir sveikatos bei higienos specialistai - net gi psichologai sutaria, kad tokiomis sąlygomis ir tokioje aplinkoje gyventi darosi nepakeliamai brangu, nesaugu, kenksminga ar beveik neįmanoma.

Griauti ar statyti?

Kartais pasigirsta nuomonių ir pateikiama pavyzdžių, kai seni daugiabučiai paprasčiausiai nugriaunami ir jų vietoje iškyla modernūs, jaukūs, patogūs, ekonomiški ir derantys su aplinka namai, tačiau apie tokio sprendimo kainą visoje Lietuvoje, kol kas niekas garsiai nekalba .

2014-aisiais Lietuvoje įsibėgėja ir įgauna pagreitį ilgai buksavęs daugiabučių namų renovacijos procesas. Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, ES struktūriniai fondai, valstybė ir patys gyventojai savomis lėšomis finansuoja būsto atnaujinimo projektus.

Nors apsikuopti aplink save atrodo natūralu ir savaime suprantama, tačiau tai tik pirmas ir, bene svarbiausias žingsnis, šiandien gyvenant sparčiai besikeičiančiame ir modernėjančiame pasaulyje.

Net jeigu mums šiandieninis būstas atrodo apgailėtinai, jį sutvarkius ir pavertus jaukiu bei patogiu gyventi, tokio turto kainą netruks aukštai įvertinti kiti.

Komentarai (3)

LORD NELSON
2020-10-31
03:31
IP: 197.210.52.217
Sveiki atvykę į iliuminatų pasaulį. Pritraukite vargšus, vargstančius ir talentingus į šlovės ir turtų žiburį. Gaukite žinių, galios, pinigų, saugumo, pripažinkite savo versle, politinėse varžybose. Pakilkite į viršų, kad ir ką darytumėte, būkite apsaugoti dvasiniu ir fiziniu požiūriu! Visa tai pasieksite akies mirksniu, kai pradėsite veikti DIDŽIOJE ŠVIESOS TEMPLE. Kai būsite pakviesti į ILLUMINATI EMPIRE, turėsite daugybę privalumų, tokių kaip turtas, šlovė, gera sveikata. Ir dar. Susisiekite su šventykla per „WhatsApp +1“ ((646)328-7046)
obodubu monday
2020-10-31
03:28
IP: 197.210.52.50
Dr. Obodubu pirmadienis yra pripažintas visame jūrų karalystės pasaulyje. Kaip vienas iš geriausių laimingų ir galingiausių vietinių kerų daktarų nuo savo protėvių laivo pradžios iki šiol dr. Obodubu pirmadienis gyvena stipriai tarp visų kitų vietinių gydytojų. niekada nebuvo jokios negalimybės formos, nepriklausančios nuo daktaro Obodubu pirmadienio, nesvarbu, koks atstumas turi problemų ar situacijos, tereikia tikėti vietiniu gydytoju dr. Obodubu pirmadieniu, kuris veikia, jis visada perspėja niekada nesulaukti savo kerų, jei netikite ar negalite vykdyti jo nurodymų. vietinis gydytojas dr. Obodubu pirmadienis paskiria teikti paslaugas tiems, kuriems reikalinga dvasinė pagalba, nepaisydami jūsų situacijos sunkumo ar atstumo tol, kol vanduo, jūra, vandenynas, ežeras, upė, smėlis ir kt. tu, tada tavo gyvenimo problemos būtų valdomos po tavo koja. jei jums reikia dvasinės pagalbos dėl bet kurio iš šių būdų, paskambinkite gydytojui Obodubu telefonu: +2349058774809 Susigrąžink savo meilę Įsčių vaisius Fibroid Verslo bumas Finansinis proveržis Praturtėk be ritualo Daryk taip, kaip aš sakau Blogas sapnas Pažadėk ir nepavyks Epilepsija Žemės / teismo byla Psichinis sutrikimas Politinis paskyrimas Vizų patvirtinimas Vėžys Egzamino sėkmė Išleisk ir sugrįžk Sėkmės Natūralus Neathas Hipertenzija Insultas Pjautuvo ląstelė Impotencija Laimėk teismo bylą Paaukštinimas darbe Komanduojantis tonas Apsauginis žiedas Santuokos sėkmė Meilės žiedas Palankumo žiedas Atgaukite prarastą šlovę Dvasinė galia Dievo žmonėms Kelionių sėkmės žiedas Darbo sėkmė Lotto / Pool Win / betnaija win Ir daugelis Daugiau skubėkite paskambinti arba paskambinkite „WhatApp Baba Doctor“ gydytojui Obodubui pirmadienį +2349058774809 dėl dvasinių problemų šiandien, ir jūs tikrai išspręsite visus savo sunkumus.
Rašyk savo nuomonę
Turite ką papasakoti renovacijos tema?
Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai