Šildymo sistema

sildymo sistemaŠiuo metu sparčiai populiarėjantis šildymo būdas. Šildymas dujomis yra patrauklus tuo, kad jis yra autonominis, t.y. Nereikalauja papildomos priežiūros ir yra priskiriamas prie ekologiškų šildymo būdų.

Dujiniai katilai palyginus su kitomis šildymo sistemomis yra labai efektyvūs, tinka tiek mažo tiek didelio ploto pastatams, yra ekologiški, o jų įrengimas nereikalauja daug investicijų. Vienintelė jų neigiama savybė yra dujų kaina, kuri šiuo metu yra gana aukšta dėl to šildymo kaštai yra aukšti.

Dujų katilų rūšys:

  • Dujiniai katilai – populiariausi dujiniai katilai, jie populiarūs dėl savo kainos. Jų kaina svyruoja nuo 3000 iki 5000 litų.
  • Dujiniai kondensaciniai katilai – Dujinis kondensacinis katilas nuo paprasto skiriasi tuo, kad dėl naujos technologijos ir degimo kameros technologijos, šiluma deginant dujas yra panaudojama du kartus: pirmą kartą tiesiogiai nuo ugnies katile, o antrą kartą iš dūmų. Šis papildomas šilumos paėmimas iš dūmų vidutiniškai dujinio katilo naudingumą padidina 30%. Dujinių kondensacinių katilų kaina svyruoja nuo 5000 iki 10000 litų. Todėl renkantis šį dujinį katilą pasiskaičiuokite per kiek laiko ši investicija atsipirks.

 

Dujinio šildymo privalumai bei trukumai:

Privalumai

Trūkumai

Nereikalauja papildomos priežiūros

Vienas brangiausių šildymo būdų;

Šildo pastatą ir vandenį

Būtinas dujotiekio projektas;

Aukštas katilų efektyvumas

 


 

šildymo sistema

Vienas populiariausių ir pigiausių šildymo būdų Lietuvoje, bet reikalaujantis daugiausiai priežiūros. Kieto kuro katilai yra skirstomi į dvi rūšis tai įprasti kieto kuro katilai ir granuliniai katilai.

Įprasti kieto kuro katilai – šie katilai yra kūrenami malkomis arba briketais. Skirtumas tarp šių dviejų kuro rūšių yra tai ar Jūs savarankiškai kaposite malkas ir dėsite jas į pečių ar naudosite briketus. Malkoms taip pat yra reikalinga papildoma patalpa kurioje laikysite malkas "Malkinė", briketai užima mažiau vietos, bet yra šiek tiek brangesni.

Granuliniai kieto kuro katilai – Šie katilai yra kūrenami specialiomis granulėmis kurias reikia supilti į specialią talpyklą. Priklausomai nuo talpyklos tūrio granules reikia vidutiniškai supilti kartą į savaitę dėl to šis šildymo būdas įgauna autonomiškumo ir nereikalauja tiek daug priežiūros. Šio katilo minusas yra tai, kad granulinis kieto kuro katilas gali kainuoti iki 2 kartų daugiau už paprastą.

 

Šildymo kietu kuru privalumai bei trukumai:

Privalumai

Trūkumai

Vienas pigiausių šildymo būdų

Reikalauja daug priežiūros

 

Reikalinga papildoma patalpa malkoms laikyti ir džiovinti

 

Palyginus mažas efektyvumas

 

Sudėtingas šilto vandens paruošimas vasarą.


 

Aeroterminiai šilumos siurbliai veikia tokiu būdu: iš lauko yra imamas oras, po to jis yra šildomas iki Jūsų nustatytos temperatūros ir galiausiai per vandenį yra perduodamas į namų šildymo sistemą. Šios rūšies šilumos siurbliai puikiai tinka patalpų ir vandens šildymui. Reiktų paminėti, kad aeroterminiai šilumos siurbliai taip pat gali veikti kaip kondicionierius karštuoju metų laiku, bet šilumos siurblys su tokia funkcija kainuos daugiau nei įprastas.

 

Aerotermnių šilumos siurblių kaštai

Aeroterminio šildymo kaštai yra panašūs į šildymo kieto kuro katilu, bet Jums nereikės papildomos patalpos malkų laikymui ir džiovinimui taip pat reiktų įvertinti ir savo pačių darbą kurio bus kur kas mažiau nei šildant kieto kuro katilu, be to ši šildymo sistema yra lengvai įmontuojama.

Šis šildymo būdas turi ir keletą trūkumų, visų pirma ekspertų nuomone šilumos siurblį reiks remontuoti maždaug kas 15 metų. Aeroterminiai šilumos siurbliai naudingiausi yra iki tol kol lauko temperatūra pasiekia 0 laipsnių pagal Celsijų, po to Jums reikės papildomo šilumos šaltinio (židinio, dujinio šildymo).

Aerotermnių šilumos siurblių privalumai ir trūkumai

Privalumai

Trūkumai

Efektyviai šildo patalpas kai temperatūra lauke yra aukštesnė nei 0 laipsnių

Mažas efektyvumas kai lauko temperatūra nukrenta žemiau 0 laipsnių.

Efektyviai ruošia šiltą vandenį karštuoju metų laiku.

Gyvenant mūsų regione reikalingas papildomas šildymo šaltinis

Nereikalauja papildomos priežiūros

 


 

Geoterminis šildymas yra ekspertų mėgstamas patalpų šildymo būdas, ekspertai jį giria dėl visiško autonomiškumo ir dėl jo ekologiškumo. Deja šis šildymo būdas reikalauja didžiausių investicijų jį įrengiant (vidutiniškai 40 tūkstančių litų + radiatoriai). Įrengimas susidaro iš dviejų dalykų tai šilumos siurblys ir įrengimo darbai, nes siurblį reikia nuvesti giliai po žeme.

 

 

Geotermnių šilumos siurblių privalumai ir trūkumai

Privalumai

Trūkumai

Labai aukštas efektyvumas

Didelė įrengimo kaina

Šildo patalpas ir vandenį

Reikalingas didelis žemės sklypas

Visiškai autonomiškas šildymo būdas

 


 

Šildymas elektra yra vienas brangiausių šildymo būdų, bet jo įrengimas reikalauja mažiausiai investicijų įrengti visą šildymo sistemą kainuoja apie 2 tūkstančius litų, be to įsivesti šį šildymą galite savarankiškai nes įrengimas yra nesudėtingas.

Ekspertai neigiamai žiūri į šį šildymo būdą, nes metams bėgant bendra išleista suma už šildymą gali aplenkti net geoterminį šildymą.

 

Šildymo elektra privalumai ir trūkumai

Privalumai

Trūkumai

Labai mažos pradinės investicijos

Labai aukšta kuro kaina.

Nesudėtingas įrengimas

 

Rekomenduojame: Savo būstui šildyti patariame naudoti kompleksinį šildymo būdą, t.y. Įsirenkite aeroterminį šilumos siurblį, židinį ir dujinų šildymą. Toks šildymo būdas reikalaus nemažų pradinių investicijų, bet turės greičiausią atsipirkimą, nes šių šildymo sistemų darbas derinamas tarpusavyje atneša puikius rezultatus ir leidžia sutaupyti.

Kiti statybų sprendimai