Pamatu siltinimas

Sakoma, jog kiekvieno vyro pareiga – pastatyti namą, užauginti sūnų bei pasodinti medį. Iš tiesų, šiuos žodžius būtų galima interpretuoti skirtingai, tačiau visi sutiksime, jog įgyvendinant gyvenimo tikslus, visuomet sieksime pagerinti šeimos, artimųjų būvį visomis įmanomomis priemonėmis. Tokia yra mūsų – vyrų – dalia, tačiau nė neabejoju, jog kuris nors būtų linkęs šios atsisakyti.

Suprantama, jog nei vieno iš šių tikslų neįgyvendinsime per dieną, tam reikia ilgų pasiruošimo bei vykdymo procesų. Šiandieną norėčiau pašnekėti apie vieną iš vyriškųjų pareigų – būsto statymą, apžvelgiant esmines proceso ypatybes. Jeigu kalbėčiau tiksliau, aprašysiu šiuolaikišką pamatų šiltinimą ir pasistengsiu paaiškinti, kodėl šis yra neįtikėtinai svarbus.

Visų pirma, norėčiau pradėti nuo to, jog pamatu siltinimas yra lygiai toks pats svarbus, kaip ir kitų dalių, tokių, kaip fasadų, stogų. Tikslingai įgyvendinus šį žingsnį, tikėtina, jog pavyks sėkmingai pasiekti optimaliausią namų jaukumą, būsto harmoniją.

Be jokių abejonių, pamatų šildymas gali būti vykdomas iš abiejų pusių, arba iš tos, kurios jūs norite. Suprantama ir tai, jog įkainiai nuo to taip pat skiriasi, tačiau, mano manymu, šiuo aspektu neverta taupyti, mat malonumas, kuris bus gaunamas gyvenant nuosavame name, išsilaikys ilgam.

Pamatų šildymui dažniausiai yra naudojamas perdirbamas popierius bei medžio pluoštai, tačiau neretai sutinkamas poliuteranas, kuris neįtikėtinai efektyviai izoliuoja drėgmę bei yra pralaidus orui. Reikėtų paminėti ir tai, jog būsto apšildinimui iš vidaus taip pat yra naudojamas polisterenas – tai yra nepaprastai šauni termoizoliacinė medžiaga, atspari įvairiems gamtos veiksniams.

Specialistai teigia, jog pamatų šiltinimas yra ilgalaikė ir neįtikėtinai svarbi investicija, siekiant užtikrinti aukščiausią namo kokybę, norint išgauti maksimalų namų komfortą. Šią informaciją paneigti būtų sunku – tarkime, galbūt šiltuoju sezonu „sutaupytų“ ydų ir nepastebėsite, tačiau žiemą viskas atseis, kaip sakoma, „su kaupu“. Vertėtų pastebėti ir tai, jog bet kuris pamatų šildymas dalinai bei savotiškai užtikrina pastato patvarumą – papildomos medžiagos, remiančios į pamatus neleidžia būstui būti veikiamam gamtinių veiksnių ar „bėgančio laiko“, jeigu būtų galima taip išsireikšti.

Įvardyti tikslią paslaugos kainą būtų ganėtinai sunku – kaip ir suvokiate, įkainiai priklauso nuo dengiamo ploto, nuo to, ar abi puses esate pasiryžęs apšildyti. Kad ir kaip ten bebūtų, kaip ir minėjau, tokiam procesui įgyvendinti nereikėtų tausoti papildomų investicijų, kadangi tai leis pasiekti ultimatų komfortą ir nereikės jaudintis dėl žemos temperatūros pastate žiemos metu.

Viską apibendrinus, reikėtų padaryti išvadą, jog pamatų šiltinimas yra nepaprastai svarbus ir neišvengiamas procesas kiekvienam pastatui. Nė nereikia sakyti, jog kiekvienas iš mūsų siekiame aprūpinti šeimą ir suteikti didžiausią įmanomą komfortą – kodėl gi nepradėjus nuo tokių minimalistinių, tačiau nepaprastai svarbių detalių?

pamatu siltinimas

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai