Parengtas nemokamas techninis šildymo sistemų modernizavimo žinynas

Šildymo sistemų lyderis „Danfoss“ parengė ir internete patalpino techninį žinyną kaip teisingai ir efektyviai galima modernizuoti daugiabučių šildymo sistemas.

„Praktika rodo, jog vien įrengus efektyvią šildymo sistemą ir teisingai ją sureguliavus galima sutaupyti iki 30 proc. energijos. Tačiau, jau ne kartą teko susidurti su situacija, kai neatsakingai modernizuojant šildymo sistemas panaudojami netinkami komponentai, padaroma kitų klaidų, kurios neleidžia šildytis efektyviai“, – sako „Danfoss“ šildymo sistemų inžinierius-konsultantas Justas Rutkauskas.

Siekdama padėti vartotojams pasirinkti teisingą šildymo sistemą, o statybininkams nedaryti klaidų ją montuojant, „Danfoss“ parengė leidinį „Techninis žinynas. Šildymo sistemų modernizavimas“, – kurio pagalba gyventojai gali susipažinti su įvairių sistemų nauda ir trūkumais, o statybininkai juo pasinaudodami teisingai montuotų šildymo sistemas.

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai modernizuotas namas sunaudoja daugiau šilumos energijos nei prieš tai. Dažniausiai taip įvyksta dėl to, kad įrengta sistema būna nesureguliuota. Viename tokiame daugiabutyje sureguliavus sistemą energijos suvartojimas sumažėjo net 70 proc. Tačiau, dažnai pastebime ir kitų klaidų“, – pastebi J. Rutkauskas.

Pasak jo, teisingas šildymo sistemos įrengimas – pusė, jei ne daugiau, renovacijos sėkmės. Galima įrengti brangią ir modernią šildymo sistemą, tačiau pamiršti sumontuoti vos vieną vožtuvą ir investicijos nebeteks prasmės.

„Esame vieni iš pirmaujančių šildymo sistemų komponentų gamintojų ir norime, kad mūsų produktai suteiktų kuo didesnę naudą, o renovacijos idėjos nemenkintų statybininkų daromos klaidos. Todėl parengėme žinyną, kurį galima nemokamai atsisiųsti internetu ir pasinaudoti specialistų pateiktomis šildymo sistemų schemomis“, – aiškina Danfoss pardavimų vadovas Lietuvoje Darius Gagys.

„Danfoss“ parengtas techninis vadovas taip pat turėtų padėti išsirinkti šildymo sistemą renovuojamų namų gyventojams. Ilgai gyvavo mitas, esą sovietiniuose daugiabučiuose įrengta vienvamzdė šildymo sistema yra niekam tikusi ir, norint reguliuoti šilumos srautą bei taupyti šilumą, būtini brangesni sprendimai. Tačiau, specialistų atlikti skaičiavimai ir praktiškai įgyvendinti pavyzdžiai rodo, kad sudėtingesnė sistema nebūtinai yra efektyvesnė.

„Danfoss“ techninį žinyną galima atsisiųsti internetu iš bendrovės interneto svetainės www.sildymas.danfoss.lt.

Daugiau informacijos: 
Justas Rutkauskas, Danfoss UAB
Tel.: +370 686 86537

Komentarai (0)

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai