Paskutinė savaitė asbestinių stogų dangos keitimo programos paraiškų teikimui

Kaimo gyventojai, norintys pasikeisti asbesto stogus, bet nespėję pateikti paraiškų Europos Sąjungos (ES) paramai gauti, tai galės padaryti per papildomą paraiškų surinkimą, kuris vyks nuo 2014 m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 1 d.

Kaip ir anksčiau, paraiškos bus renkamos ne tik NMA teritoriniuose paramos administravimo skyriuose, bet ir rajonų savivaldybių centruose pagal numatytą grafiką nuo 9 iki 12 val. Paskirtu laiku savivaldybėse pareiškėjai turės galimybę pateikti paraiškas ir pasikonsultuoti.

Kompensuojamos tik tos išlaidos, kurios nurodytos Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programos (KPP) priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklos srities „Asbestinių stogų dangos keitimas“ įgyvendinimo taisyklėse.

Finansuojama iki 50 proc. išlaidų

Pagal šią veiklą finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų stogo keitimo medžiagų (stogo dangos), statybinių medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti, įsigijimo, asbestinių atliekų transportavimo iki šalinimo vietos ir jų šalinimo paslaugų pirkimo, projekto viešinimo išlaidos. Didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti negali viršyti 6 000 Lt.

Parama nėra skiriama stogą laikančioms konstrukcijoms, stogo šiltinimo medžiagoms, medžiagoms termoizoliaciniam sluoksniui įrengti bei statybos darbams.

Parama – kaimo gyventojams

KPP parama gali būti skirta projektams, įgyvendinamiems kaimo vietovėje, t. y. kaime, miestelyje ar mieste, kuriame gyvena ne daugiau kaip 6000 gyventojų, o pareiškėjas turi būti kaimo gyventojas, kuris ne mažiau kaip penkerius metus iki paramos paraiškos pateikimo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaruoja kaimo vietovėje bei ne mažiau kaip dvejus pastaruosius metus kaimo vietovėje vykdo profesinę ir (ar) ekonominę veiklą. Šis reikalavimas nėra taikomas, jei pareiškėjas yra sulaukęs pensijinio amžiaus arba jam pripažintas 0-55 proc. darbingumas. Parama projektui neteikiama, jeigu jo įgyvendinimo vieta – savivaldybės centras arba sodo bendrija.

Darbus būtina užbaigti iki 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Patvirtinti projektai turės būti įgyvendinti iki 2015 m. rugpjūčio 31 d. Iki šios datos turės būti pateiktas paskutinis mokėjimo prašymas. Mokėjimo prašymus NMA reikės pateikti kartu su išlaidų pagrindimą ir išlaidų apmokėjimą įrodančiais dokumentais. Parama projektui mokama taikant išlaidų kompensavimo būdą. 

Kuo pakeisti asbestą?

Keičiant asbestinio šiferio lakštus rekomenduojama rinktis gamintojo "Eternit Baltic" banguotus lakštus, kurie skirtingai nei anksčiau naudotas šiferis savo sudėtyje neturi asbesto. Vietoje jo, kaip armuojanti medžiaga yra naudojamas sintetinis pluoštas – smulkios sintetinės skaidulos. Dėl patobulintos sudėties, pluoštinis cementas esant aukštai temperatūrai nesproginėja, yra lankstesnis ir patvaresnis. 

„Klasika L“ banguotų lakštų savybės:

 • tokių pačių matmenų ir profilio kaip senasis šiferis;
 • keičiant stogą, nereikia perdaryti stogo konstrukcijos, todėl montavimas yra spartesnis ir ekonomiškesnis;
 • išlaikomas pastato autentiškumas;
 • galima rinktis iš 6 spalvų dažytų lakštų.

Taip pat galima rinktis iš kitų aštuonbangių lakštų "Klasika M" ir "Klasika XL", su kuriais stogo konstrukcijai reikės minimalių pakeitimų. "Eternit Baltic" siūlo ir penkiabangius lakštus, kurie turi jau nukarpytus kampus, taigi stogdengiams nereikės atlikti papildomo darbo karpant kampus.

Plastesnė informacija apie programą: www.nma.lt

Komentarai (0)

Susijusios naujienos

 • Kaip gauti paramą stogams keisti – pagrindiniai reikalavimai 2020-03-02

  Kaimų gyventojai, norintys pakeisti asbestinius namų stogus, nuo kovo 2 d. galės teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.

 • Savivaldybės kviečia pasirūpinti asbesto išvežimu 2017-08-04

  Lietuvoje iki šiol gausu Sovietinių laikų palikimo - asbestinių stogų. Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su savivaldybėmis, kviečia gyventojus išsivalyti nuo sveikatai kenksmingo asbeto atliekų. Gyventojai yra skatinami teikti paraiškas savivaldybėms dėl nemokamo asbesto išvežimo ir pridavimo į specialias atliekų aikšteles.

 • Aplinkos ministerijai šalinti asbestą trūksta noro ir lėšų 2017-01-04

  Už švarią ir sveiką aplinką atsakinga Aplinkos ministerija vėžį keliantį asbestą šalina tik popieriuje. Nuo 2008-ųjų pasistūmėta minimaliai. „2008-ieji – krizės metai Lietuvoje, todėl lėšos buvo paimtos spręsti svarbesnius klausimus“, – teigia Aplinkos ministerijos vyriausioji patarėja Vilma Karosienė. Tačiau krizė baigėsi, o veiksmų plano, kuris taisytų situaciją, nėra iki šiol.

 • Sustabdytas paraiškų rinkimas individualių namų atnaujinimui finansuoti 2016-05-06

  Pasibaigus priemonei skirtoms lėšoms 2016 m. gegužės 6 d.sustabdytas fizinių asmenų projektų registracijos formų priėmimas dėl atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo individualiuose namuose bei gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) finansavimo.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai