Laminuotos grindys

laminuotos grindysGrindys namuose neabejotinai užima svarbią vietą. Jaukumas ir komfortas kuriamas pasitelkiant įvairias spalvas ir medžiagas. Pastaruoju metu populiarėja laminuotos grindys, kurios puikiai tinka interjere. Geras kainos ir kokybės santykis skatina vis daugiau pirkėjų įsigyti šią grindų dangą savo namams. Perkant įvairius daiktus norima ir praktiškumo. Laminatas puikiai tinka tiek namams, tiek ir komercinės paskirties patalpoms. Jis gali savo puikias savybes išlaikyti ne vieną dešimtmetį, todėl nenuostabu, kodėl jį renkasi vis daugiau pirkėjų.

Daugeliui keičiant grindų dangą ar įsikuriant naujame būste norisi praktiškų grindų. Tinkamai parinktos jos ne tik džiugins nekintama išvaizda ne vienerius metus, bet ir bus paprastai prižiūrimos. Nors kiekvienas grindų praktiškumą supranta skirtingai, tačiau galima išskirti pagrindinius kriterijus, kurie padeda apsispręsti.

Praktiška laminuota grindų danga

Praktiškumas ir ekonomiškumas glaudžiai susijusios sąvokos rengiantis keisti ar įsigyti naują grindų dangą. Daugeliui labai svarbi kaina, todėl renkasi pigesnes prekes, tačiau tai nereiškia, kad jos prastos kokybės. Taip galima teigti kalbant apie laminatą ir kitas grindų dangas. Pavyzdžiui, lyginant parketo ir laminato kainas, pastarasis laimi. Tai viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl pasirenkamas būtent jis.

Ne mažiau svarbu ir, kaip reikės kloti grindų dangą. Vis dar galima išgirsti nuogąstavimus, kad jos netinkamos šildomoms grindims, tačiau tai netiesa. Svarbu pasirinkti specialiai tam skirtą lamintą, pasirūpinti tuo, kad grindų temperatūra neviršytų 27–28 ºC ir naudoti tinkantį paklotą grindims. Specialaus užrakto dėka laminatas sukabinamas. Tai labai paprasta, todėl galima šiuo darbus atlikti patiems, o ne samdyti specialistus.

Vertinant praktiškumą dažnai mėgstama palyginti galimus pasirinkimus. Daugelis laminuotą grindų dangą lygina su parketlentėmis. Nors pastarosios yra natūralios ir daugeliui patinka toks natūralumas namuose, tačiau būtent laminuotos grindų dangos pasižymi praktiškumu. Jos mažiau braižomos, todėl ilgiau išlaiko estetinę išvaizdą. Parketlentės reikalauja daugiau priežiūros, nes jas nuolat reikės alyvuoti ar lakuoti. Tai nėra labai paprastas darbas. Taip pat ir klojimas reikalauja daugiau pastangų.

Norint sukurti individualų interjero stilių labai svarbios spalvos. Laminatas ir šiuo atveju labiau priimtinas, nes jo spalvų pasirinkimas gerokai didesnis, nei parketlenčių. Didžiausiu trūkumu įvardinamas medžio minkštumas, todėl parketlentės netinkamos intensyviai vaikštomose vietose. Laminatas, jei pasirenkama 31–33 klasė, bus gerokai atsparesnis, nei parketas. Neverta nerimauti net dėl augintinių, kurie gali nagais pažeisti grindų dangą.

Laminuotų grindų priežiūra

Kiekvienas iš mūsų nori, kad namai visuomet būtų gražūs ir tvarkingi. Tam, kad nuolat palaikyti tvarką ir švarą tenka skirti daug laiko. Ypatingai daug priežiūros reikia kai kurioms grindų dangoms, tačiau laminatas yra viena iš praktiškiausių grindų dangų, kurios valymas labai paprastas. Tinka tiek sausas, tiek ir šlapias valymas šluostėmis ir specialiomis priemonėmis. Jei plaunate grindis, tai darykite su drėgna šluoste, o po to nusausinkite. Svarbu atminti, kad itin didelė drėgmė gali pakenti, jei bus ilgai nenusausintas paviršius.

Renkantis grindų dangos spalvas reikia apsispręsti šviesios ar tamsios spalvos bus tinkamos. Vienareikšmio atsakymo nėra, nes daug kas priklauso nuo kuriamo namų interjero stiliaus bei patalpų dydžio. Vertėtų tik paminėti, kad tamsios laminuotos grindys reikalaus kruopštesnės priežiūros, nes ant jų labiau matysis dulkės, kurių namuose neįmanoma išvengti. Ant šviesių matysis įvairios dėmelės. Bet kuriuo atveju turint laminuotą grindų dangą, nors jos priežiūra paprasta, teks skirti tam laiko. 

 

 

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai