Laminatas

Grindys namų interjere labai svarbios. Viena iš populiariausių grindų dangų – laminatas, kuris šiuo metu konkuruoja su parketu. Šiuolaikiška išvaizda ir užtikrinama kokybė lėmė didžiulę jo paklausą. Nusprendus namuose turėti laminato grindis galima rasti tiek daug pasiūlymų, kad net sunku išsirinkti.

 

Laminuotos grindys yra puiki alternatyva parketlentėms. Be to, jos gali imituoti ne tik jas, bet ir masyvo lentas ar akmens masės plyteles. Laminuota grindų danga susideda iš vieno ar kelių plonų pluoštinės medžiagos plėvelių. Dažniausiai jos būna iš popieriaus. Jos yra impregnuotos aminoplastinėmis medžiagomis ir dervomis.

 

 

Privalumai ir trūkumai

Renkantis grindų dangą reikia įvertinti ne tik kainą, bet ir visus privalumus bei trūkumus. Laminato pasirinkimas didelis, todėl ieškant to vienintelio tikrai neteks nerimauti, kad nėra pasirinkimo. Daugybė spalvų ir raštų, kurie gali atkurti natūralius medienos raštus leis sukurti tokį interjerą, kokio tik norisi. Grindys turi būti ne tik gražios, bet ir praktiškos. Laminuotus grindų paviršius lengva prižiūrėti naudojant specialias priemones. Gera šilumos ir garso izoliacija taip pat prisideda prie privalumų. Įsigijus laminatą galima patiems imtis darbo ir jį susidėti. Kai kurioms kitoms grindų dangoms reikia samdyti specialistus, o tai papildomos išlaidos. Daugelį džiugina ir gera kaina, kuri tampa pagrindine priežastimi, kodėl perkamas laminatas.

Ne tik privalumai, bet ir trūkumai turi būti žinomi, prieš apsisprendžiant ką pirkti. Pagrindinis – nenatūralumas. Daugelis žmonių vertina natūralias medžiagas, todėl namuose dėl šios priežasties nenorima turėti laminuotų grindų. Taip pat netinkamai sudėjus jas lieka tarpeliai pro kuriuos gali patekti drėgmė, kuri gali deformuoti grindis. Norint laminuotų grindų vonioje ar kitoje drėgnoje vietoje, to negalima bus padaryti. Nepaisant šių trūkumų, privalumų yra daugiau.

Ką būtina žinoti renkantis laminatą?

Nors pasirinkimas grindų dangų yra didžiulis, tačiau geriau žinant ko ieškoti, bus paprasčiau. Dažnai manoma, kad turint šildomas grindis negalima dėti laminato. Tai netiesa. Svarbu tik išsirinkti tokias, kurios skirtos šildomoms grindims ir tiesti tinkantį paklotą. Laminatas susideda iš viršutinio dekoratyviojo sluoksnio, kurio spalva ir raštai turi būti derinami su bendru interjeru. Virš jo yra apsauginis sluoksnis. Jis apsaugo nuo nusidėvėjimo. Laminato pagrindas, kuris dažniausiai gaminamas iš medienos plaušų medžiagos karšto presavimo būdu, gali būti vidutinio tankio – nuo 650 iki 850 kg/m3 arba daugiau negu 850 kg/m3. Verta paminėti, kad kuo didesnis tankis, tuo didesnis patvarumas. Po pagrindo eina apatinis sluoksnis. Jis dažniausiai gaminamas iš faneros, plastiko, impregnuoto popieriaus. Šis sluoksnis suteikia plokštei standumo.

Laminatas skirstomas pagal klases, kurios nustatomos pagal daugelį kriterijų įvertinant grindų atsparumą drėgmei, trinčiai, oro sąlygų poveikiui ir pan. Renkantis gyvenamosioms patalpoms galima rinktis iš 21, 22, 23 klasės, o jeigu reikia intensyvaus vaikščiojimo vietose, tai verta rinktis komercinėms patalpoms skirtą 31, 32, 33 ar 34 klasę.

Grindų dangos kainos priklauso ne tik nuo gamintojo ir medžiagų, bet ir nuo jų kokybės. Geriausia pirkti 1 rūšies laminatą, tačiau kartais pasirenkamas 2 ar 3 rūšies. Tokia grindų danga turi kokių nors defektų, kurie atsirado gamybos ar transportavimo metu, todėl parduodama pigiau. Ji gali būti naudojama, pavyzdžiui, drabužinėje ar sandėlyje.

Pastarąjį dešimtmetį išpopuliarėjąs laminatas puošia daugelio namus. Tai puikus kainos ir kokybės santykis. Svarbu tik išsirinkti kokybišką, tuomet ne vienerius metus džiugins nekintanti išvaizda. Tai labai svarbu tiems, kurie nori kuo ilgiau nesirūpinti grindų danga.

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai