Konkursas ,,Įdomiausia modernizavimo istorija"

Atnaujinote savo namą ir sulaukiate daug pagyrų dėl pastato išvaizdos, patys negalite atsidžiaugti puikiu jo estetiniu vaizdu bei įsiliejimu į aplinką? Kviečiame Jus dalyvauti konkurse ,,Įdomiausia namo modernizavimo istorija“. Papasakokite savo namo modernizavimo istoriją ir laimėkite puikius prizus.

Dalyvauti galite užpildydami žemiau esančią anketą. Visi dalyviai, pateikdami istoriją apie renovacijos procesą, turi nepamiršti  pateikti statybų laikotarpį iliustruojančių nuotraukų bei parodyti, kaip šiandien atrodo jų namas.

Spalio 2 d. iš visų atsiųstų anketų ,,Būsto modernizavimo asociacijos“ sudaryta komisija išrinks tris įdomiausias istorijas ir jų savininkus apdovanos vertingais prizais: pirmosios vietos laimėtojui atiteks lauko kubilas, antrosios vietos - lauko kepsninė ant ratų su kepimo priedais, o trečioji vieta bus apdovanota puikiu dujiniu lauko šildytuvu.

Konkurso nuostatus galite rasti čia: http://www.renovacija.lt/data/ckfinder/files/Nuostatai.pdf

Konkurso laimėtojų laukia šaunūs prizai!

 

Registruokite savo istoriją

Vardas, pavardė
Miestas
Adresas
Telefono nr.
El.pašto adresas
Modernizuotos sistemos
Namo modernizacijos istorija
Nuotrauka 1
Nuotrauka 2
Nuotrauka 3
Nuotrauka 4
Nuotrauka 5
Čia nieko neveskite
 

Konkurso dalyviai

Sigita ir Gintas, Skuodo raj.

Modernizuotos sistemos: pakeisti langai ir durys, apšiltintas fasadas, pakeisti sienojai ir stogo danga, įvestos vidaus komunikacijos, sutvarkyta lauko aplinka.

2002 m. įsigijome seną, dar 1928 m. pastatytą rąstinį namą. Pastatas, kaip įprasta to laikotarpio statybai, buvo apkaltas „toliu“ (ruberoidu), tokia danga saugojo namą nuo šoninių kritulių. Po asbestiniu stogu dengtos skiedros. Deja, pirmųjų namo nuotraukų neturime.

Sodybos atnaujinimo darbus pirmiausiai pradėjome nuo aplinkos tvarkymo. 2-3 metus daugiausiai laiko skyrėme šiam darbui. Vėliau už sodybos aplinkos gražinimą du metus iš eilės gavome gražiausios sodybos apdovanojimą.

Susitvarkius aplinką ėmėmės ir iki dabar dar naujiname namo vidų bei išorę.

Namo viduje pirmiausiai pakeitėme kambarių išplanavimą, padidinome erdves – įsidėjome didelius medinius langus. Šiuo metu prie įėjimo, vietoj senovinės verandos, esame įsirengę įstiklintą mini terasą.

Pradžioje namuose nebuvo jokių vidinių komunikacijų, todėl reikėjo pasirūpinti kanalizacija, vandentiekiu. Dabar name yra įrengti radiatoriai, patys šildomės malkomis kūrenamu pečiuku.

Grindų šiltinimui tuo metu buvo pasirinktas putų polistirolis ir betonavimas, tada dėta norima grindų danga, o sienos apšildytos akmens vata.

Vienas svarbiausių darbų rekonstruojant medinę sodybą buvo sienojų keitimas. Kadangi sodyba sena, dalis rąstų buvo sudūlėję, supuvę, juos reikėjo pakeisti naujais, nes puvinys linkęs plėstis. Todėl nuplėšėme ,,tolį“, perkrovėme visas sienas naujais rąstais, vėliau namą apkalėme medinėmis lentelėmis ir nudažėme.

Tokį sprendimą priėmėme norėdami išsaugoti tos vietos autentiškumą, be to natūralus medis yra puiki medžiaga. Tačiau šiandien mediena tapo neišvaizdi, dėl saulės ir lietaus kiekio, dažai nusiplovė. Fasadas pradžioje atrodė labai gerai, tačiau šiandien jau svarstome variantą, kuo pakeisti medines lenteles. Juolab, kad sienos yra šildytos tik iš vidaus ir to nepakanka.

Atlikus sienų keitimo darbus, perėjome prie stogo dangos keitimo. Pirmiausiai teko šiferinę stogo dangą nuardyti, nuimti skiedras, pakeisti stogo konstrukcijas naujomis, vėliau apšiltinome stogą plėvele. Vietoj asbestinės stogo dangos pasirinkome ,,Eternit Baltic“ banguotus lakštus ir šiuo sprendimu esame labai patenkinti, nes praėjus daugiau nei 6 metais po atliktų darbų priekaištų neturime.

Kadangi visus darbus darome patys, jau geras dešimtmetis kaip gyvename sodybos atsinaujinimo nuotaikomis ir kaskart vis ieškome naujų ir priimtinų sprendimų. 

Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai