Ar daugiabučiams (5 aukštų) namams Lietuvoje taikomas sienų tarpų šiltinimas (pripurškimas) poliuretano putomis, ekovata, polistireno granulėmis ar kt. medžiagomis? Ar verta taip šiltinti, ar tai nereikalingas darbas ir naudos mažai? Gal žinote, kur tai daryta?

Pastato šiltinimo būdą kiekvienu atveju turi parinkti projektuotojas, atsižvelgdamas į namo specifiką. Teisės aktuose tiksliai reglamentuotos išorinės, t. y. tinkuojamosios arba vėdinamos termoizoliacinės sistemos. Tuščiame sienų oro tarpe vyksta oro cirkuliacija, kuri yra šilumos nuostolių šaltinis. Oro cirkuliaciją galima sustabdyti sienų oro tarpą užpildant termoizoliacine medžiaga.

Atkreiptinas dėmesys, kad sienos oro tarpo užpildymas termoizoliacinėmis putomis renovuojant daugiabutį namą turėtų būti priskirtinas prie pagalbinių priemonių, padedančių pagerinti pastato sandarumą ir padidinti termoizoliaciją. Dėl per mažo termoizoliacinio sluoksnio storio, vien tik oro tarpo užpildymas yra nepakankamas sprendimas įgyvendinant galiojančius minimalių pastatų atitvarų energinio naudingumo reikalavimus. Visi darbai turi būti atliekami kokybiškai, laikantis gamintojų numatytų technologijų, naudojami statybos produktai turi atitikti Europos standartuose nustatytus reikalavimus ir turėti tai patvirtinančius atitinkamus dokumentus.

Panašūs klausimai

Užduokite klausimą ekspertui
Keisti
Konsultuoja ekspertai

    Saulius Šukelis

    Vėdinamų fasadų tvirtinimo sistemos "Aloon" ekspertas

    Andrius Gikevičius

    Stogo ir fasado dangų ekspertas UAB "Eternit Baltic"

    Giedrius Gelusevičius

    Termoizoliacinių sistemų ekspertas UAB "Paroc"

    Justas Rutkauskas

    Šildymo sistemų ekspertas UAB "Danfoss"

    Aušrys Šliavas

    Advokatas, teisininkas "Raidla Lejins & Norcous"

    Vydmantas Grigoravičius

    Advokatas, teisininkas "Raidla Lejins & Norcous"

Prenumeruok naujienas