Aplinkos atnaujinimas: ar to tikrai reikia?

Aplinkos atnaujinimas - gana dažna diskusijų tema. Kartais svarstoma, ar vertėtų namus paprasčiausiai nugriauti ir vietoj jų pastatyti naujus, ar imtis kitokių veiksmų ir namus paprasčiausiai renovuoti. Nors kartais atrodo, kad kai kurie daugiabučiai tiesiog neverti ir toliau gyvuoti, tačiau ar iš tiesų viskas yra taip beviltiška?

Žinoma, apleisti namai tikrai nesuteikia estetikos nė vienam gyvenamajam rajonui. Vis dėlto, namų gyventojai ne visada pasisako už namų renovaciją, nors argumentai ir neatrodo labai svarūs. Bene dažniausiai teigiama, kad renovacija kainuos pernelyg brangiai, todėl to paprasčiausiai atsisakoma. Gana dažnai taip nutinka dėl informacijos trūkumo, todėl labai svarbu įtikinti namų gyventojus, kad renovacija bei aplinkos atnaujinimas gali turėti tikrai nemažą naudą.

Bene didžiausias pastatų renovacijos privalumas yra tai, jog šaltuoju metų laiku sąskaitos už šildymą sumažės per pusę, taigi, nauda tiesiog akivaizdi. Kai kurių namų gyventojai šildymo laikotarpiu sumoka tikrai nemažas pinigų sumas, kad būstas būtų apšildytas, taigi, renovavus pastatą galima tikėtis kur kas mažesnių išlaidų.

Taip pat svarbu ir tai, kad namų renovacija bei jų aplinkos atnaujinimas suteiks aplinka visai naują vaizdą, kuris džiugins miesto gyventojus bei jo lankytojus. Deja, šiuo metu situacija nėra tokia gera, kaip norėtųsi, ir tenka pastebėti, kad senesniuose rajonuose kai kurie namai atrodo tiesiog kraupiai, todėl atnaujinti namus ir jų aplinką tiesiog būtina - juk kiekvienas norime gyventi gražioje ir jaukioje aplinkoje.

2014 metais pastatų renovacija ir jų aplinkos atnaujinimas įgaus didesnį pagreitį, ir tikimasi, kad tai leis pasiekti tikrai puikių rezultatų. Praėjusių metų pradžioje Vyriausybė patvirtino masinį daugiabučių namų modernizavimo modelį, kuris apibrėžiamas kaip "kvartalinė renovacija". Tai turėtų apimti ne vien tik namų renovaciją, bet ir aplinkos kokybės gerinimą, bei visuomeninių pastatų renovavimą.

Nors kartais pasvarstoma, ar renovacija gali būti pačiu geriausiu sprendimu, tačiau prieš šiuos pokyčius dažniausiai pasisakoma tada, kai paprasčiausiai trūksta informacijos. Pastatų renovacija bei aplinkos atnaujinimas ne tik gali padėti sutaupyti šaltuoju metų laiku, bet ir leisti didžiuotis savo gyvenamąja vieta.

aplinkos atnaujinimas

Užduokite klausimą ekspertui
Keisti
Konsultuoja ekspertai

  Saulius Šukelis

  Vėdinamų fasadų tvirtinimo sistemos "Aloon" ekspertas

  Andrius Gikevičius

  Stogo ir fasado dangų ekspertas UAB "Eternit Baltic"

  Giedrius Gelusevičius

  Termoizoliacinių sistemų ekspertas UAB "Paroc"

  Justas Rutkauskas

  Šildymo sistemų ekspertas UAB "Danfoss"

  Aušrys Šliavas

  Advokatas, teisininkas "Raidla Lejins & Norcous"

  Vydmantas Grigoravičius

  Advokatas, teisininkas "Raidla Lejins & Norcous"

Prenumeruok naujienas