Privatus namas Ateities g. 6

Adresas: Ateities g. 6, Ignalina.
Duomenys: 2 aukštų medinis socialinis būstas.

Atlikti šie darbai:
- sienų šiltinimas,
- stogo šiltinimas,
- stogo dangos keitimas cementiniais banguotais lakštais ,,Baltijos banga“,
- atnaujintas namo fasadas, naudojant pluoštinio cemento sienų dailylentes „Cedral“,
- langų ir durų keitimas,
- sutvarkyta lietaus nuvedimo sistema,
- apšiltinti ir nutinkuoti pamatai,
- išbetonuoti lauko laiptai.
 
Namo atnaujinimo ir modernizavimo darbai baigti 2014 m.

 

Ignalina

Fotogalerija

Komentarai

„Evikonas“ technikos direktorius
Norint profesionaliai renovuoti medinį namą, vienintelė tinkama yra vėdinamojo fasado sistema, kuri leidžia išdžiovinti ir išlaikyti sausas medines rąstų konstrukcijas. Taip pat svarbu atsižvelgti į senų namų medinių sienų nelygumus, dėl kurių nėra galimybės tinkamai priklijuoti šiltinimo medžiagos, kaip tai daroma prie mūro sienų. Tokiu atveju vėdinamasis fasadas – puiki išeitis, kuomet šiltinimo medžiaga montuojama į medinį karkasą, prie kurio vėliau tvirtinamos cementinės ilgaamžės dailylentės.
Dėl šių priežasčių sienoms atnaujinti pasirinkta vėdinamo fasado sistema, apdailai naudojant pluoštinio cemento dailylentes „Cedral“, o stogams – cementiniai banguoti lakštai „Baltijos banga“. Pluoštinio cemento sienų dailylentės ir lakštai yra ypatingai tvirti ir atsparūs smūgiams, visiškai nedega. Pasirinkimui įtakos turėjo ilgas visų šių medžiagų tarnavimo laikas – ne mažiau 50 metų.
Modernizuojant namą, kartu buvo įstatyti nauji langai, durys, sutvarkyta lietaus nuvedimo sistema, apšiltinti ir nutinkuoti pamatai, taip pat išbetonuoti lauko laiptai bei apgenėti medžiai. Vis dėlto daugiausia papildomų darbų teko atlikti, lyginant ir tiesinant medinių namų stogų konstrukcijas, kurios gerokai nukentėjo pro kiaurus stogus patenkant drėgmei.
Bronius Petkevičius
UAB „Ignalinos butų ūkis“ direktorius
Norint, kad namas tarnautų kuo ilgiau, reikia jį atidžiai prižiūrėti. Tai ypač pasakytina apie medinius namus, skirtus socialiniam būstui, kurių didžiausias priešas – ne tik drėgmė ir ugnis, bet patys šių namų gyventojai, atsainiai vertinantys savivaldybės jiems patikėtą būstą. Dėl to, renovacijai rinkomės tokias medžiagas, kurios būtų ne tik atsparios atmosferos poveikiui, ilgaamžės ir estetiškos, bet ir atlaikytų smūgius, nedegtų. Tam buvo pasirinkti cementiniai banguoti lakštai stogams bei cementinės dailylentės išorės sienoms.
Antanas Gylys

Jūsų nuomonė

Žinote šį namą? Parašykite mums savo nuomonę! Rašyti nuomonę
Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai