Daugiabutis Kovo 11-osios g. 118

Investicijų suma: 461,998 Lt

Adresas: Kovo 11-osios g. 118, Kaunas.
Duomenys: 5 aukštai, 60 butų daugiabutis namas.
Namas pastatytas: 1973 metais.
Bendras šildomas plotas: 2678,27m²

Atlikti šie darbai: 

  • namo fasadas apšiltintas polistirolio ir tinko sistema,
  • šoniniai namo fasadai apšiltinti mineralinės vatos sluoksniu ir apdengti plastifikuotos skardos danga, paliekant ventiliacinį oro tarpą,
  • apšiltintas namo stogas,
  • langų keitimas laiptinėse, sumažinant angas,
  • langų keitimas rūsyje ir butuose,
  • balkonų atnaujinimas (stiklinimas;apdaila),
  • rūsio ir lauko durų keitimas,
  • pakeista šalto ir karšto vandens, kanalizacijos, lietaus nutekėjimo magistralės ir stovai, 

Namo modernizavimo darbai vyko dviem etapais.  Pirmasis etapas pradėtas 2002 m. , antrasis  vyko 2006- 2008 m.

Konsultuokitės su renovaciją organizavusia daugiabučio pirmininke Elvyra Valiukaite, tel. 8 600 05764.

Kaunas

Fotogalerija

Komentarai

Pirmininkė
Renovaciją vykdėme dviem etapais. Pirmiausiai 2002 m., tapusi pirmininke, su gyventojais pradėjau tartis dėl stogo užlopymo ir lietvamzdžių keitimo, nes jie buvo kiauri. Stogas tada buvo tokios apverktinos būklės, kad lietus žliaugė laiptinių sienomis per elektros skydines. Priėmėm sprendimą viską renovuoti. Stogo apšiltinimui ir lietvamzdžių pakeitimui, laiptinės langų sandarinimui (langai buvo įstiklinti ir nudažyti), laukinių durų keitimui naujomis ir šiluminio mazgo boilerio pakeitimui pasiėmėm paskolą.

Antram renovacijos etapui ryžomės 2006 m., nes pralaidžios blokų siūlės ir pradėjęs trūkinėti kanalizacijos magistralinis vamzdynas pridarė daug nemalonumų. Galiniuose butuose buvo atsiradęs baisus pelėsis. Jeigu, pavyzdžiui, stovėjo spinta prie laukinės dienos, tai už tos spintos sienos visos buvo supeliję. Net ir rūbai buvo supeliję. Galinių sienų siūles buvom užlyginę, tai net 5 metų neištraukė ir vėl pradėjo leisti vandenį. Sienos buvo tokios sutrūkinėję, kad nuplėšus tapetus, virbalą iškišti buvo galima. Taigi nutarėm apšiltinti lauko sienas, pakeisti butų ir rūsių langelius, įstiklinti balkonus ir pakeisti kanalizacijos magistralinį vamzdyną.

Viskam trūko pinigų, todėl rinkomės tai, kas buvo tuo metu pigiausia. Pastato galams apšiltinti panaudota mineralinė vata, dengta vėjo izoliacija, o tada dėta plastifikuota skardos danga. Ten kur dėtas tinkas, t.y.šoniniai fasadai tarp balkonų, apšiltinti 100 mm storio EPS70 markės putų polistireno sluoksniu ir aptinkuoti plonasluoksniu armuotu tinku. Tuo metu aiškino, kad storesnio tinko uždėti negalima, o ir tą patį uždėjo atbulom rankom. Dirbo ant saulės, iškart atsirado plėmai...

Po tokios namo renovacijos vis gi pagerėjo pastato estetinė išvaizda, namas tvarkingesnis, o energetinio naudingumo buvusi F klasė pasikeitė C klase. Galiniuose butuose pasidarė šilčiau. Tuo pačiu pabrango ir namo vertė. Tačiau, bene didžiausias nemalonumas, lydėjęs mus renovacijos metu, - konkursą laimėjusi firma. Tai buvo tarsi košmaras. Nuolatiniai ginčai dėl kokybės, blogo medžiagų tiekimo, prastovų ir girtų darbininkų. Todėl ir šiandien yra likę daugybė broko: tinkas šiek tiek skilinėja, neženkliai keičiasi spalva, o skarda daug kur įlenkta, sudaužyta. Nežinau tik ką padarė, kad dingo pelėsis. Tiems, kurie ruošiasi atlikti savo namo renovaciją, linkėčiau atkaklumo ir ypatingai atidžiai pasirinkti rangovą bei techninės priežiūros vykdytoją.
Elvyra

Jūsų nuomonė

Žinote šį namą? Parašykite mums savo nuomonę! Rašyti nuomonę
Prenumeruok naujienas
Lietuvos gamintojai